środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

“Ciechowianki” grillują najlepiej w powiecie

Pn, 20.09.2021 08:45

W sobotę 18 września odbył się drugi kulinarny pojedynek w ramach konkursu "Najlepsze w Powiecie Średzkim". Z wyzwaniem pn. sałatka z grillowanym kurczakiem najlepiej poradziła sobie drużyna z Ciechowa.


Powiatowy konkurs kulinarny ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców, doskonalenie ich umiejętności kulinarnych, a także promocję lokalnych talentów. To już jego trzecia edycja, a sobotnie grillowanie było drugim w tym roku. Tym razem na zaproszenie do zabawy odpowiedziało sześć ekip. Miały one dwie godziny na przygotowanie sałatki z grillowanym kurczakiem.

Dania prezentowały się wyśmienicie, a ich oceną zajęło się jury, w skład którego weszli m.in. wicestarosta Sebastian Burdzy oraz kucharze Mariusz Komenda i Wojciech Mieliński. Oceniano smak potrawy oraz sposób podania. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce oraz czek o wartości 1000 zł zdobyła drużyna "Ciechowianki". Wyróżnienia i czeki na 400 zł zdobyły trzy drużyny: Stowarzyszenie Mój Szczepanów, Koło Gospodyń Wiejskich z Chomiąży oraz Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej. Nagrody pocieszenia powędrowały do drużyny Godkowa oraz Kucharzy ze Środy Śląskiej.

Sałatki Ciechowa bazowały na grillowanym kurczaku faszerowanym szpinakiem i fetą oraz mięsem mielonym z przyprawami. Mocną ich stroną były dipy: musztardowy, z mango oraz vinegret. Dodatkiem były bułeczki własnego wypieku w kształcie kurczaczków. Co ciekawe, panie z Ciechowa zwyciężyły też w pierwszym, sierpniowym pojedynku.

Obecni na miejscu kucharze byli pod wrażeniem kulinarnych talentów uczestników. Półfinalista MasterChefa Mariusz Komenda zdradził, że być może wykorzysta kilka podpatrzonych dzisiaj ciekawych pomysłów w swojej restauracji. Zapowiedział też ufundowanie nagrody specjalnej podczas kolejnego kulinarnego pojedynku. Będzie nią fartuch MasterChefa. Wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy zdradził, że kolejny spotkanie odbędzie się w październiku, a jego tematem będzie zupa dyniowa. Opowiedział również o przyszłorocznych planach wyłonienia dania, które będzie kulinarną wizytówką powiatu i już teraz poprosił drużyny o przemyślenie tego tematu.

Szczegółowe informacje o kolejnym kulinarnym pojedynku będzie można znaleźć niebawem na oficjalnej stronie powiatu oraz facebook’u. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w konkursie i wspólnie mile spędzoną sobotę.

Powiat Średzki - RFP

 • 4
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 49 minut temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 3 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 3 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM