wtorek 24.05.2022

Imieniny: Joanny Zuzanny“Ciechowianki” grillują najlepiej w powiecie
W sobotę 18 września odbył się drugi kulinarny pojedynek w ramach konkursu "Najlepsze w Powiecie Średzkim". Z wyzwaniem pn. sałatka z grillowanym kurczakiem najlepiej poradziła sobie drużyna z Ciechowa.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Powiatowy konkurs kulinarny ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców, doskonalenie ich umiejętności kulinarnych, a także promocję lokalnych talentów. To już jego trzecia edycja, a sobotnie grillowanie było drugim w tym roku. Tym razem na zaproszenie do zabawy odpowiedziało sześć ekip. Miały one dwie godziny na przygotowanie sałatki z grillowanym kurczakiem.

Dania prezentowały się wyśmienicie, a ich oceną zajęło się jury, w skład którego weszli m.in. wicestarosta Sebastian Burdzy oraz kucharze Mariusz Komenda i Wojciech Mieliński. Oceniano smak potrawy oraz sposób podania. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce oraz czek o wartości 1000 zł zdobyła drużyna "Ciechowianki". Wyróżnienia i czeki na 400 zł zdobyły trzy drużyny: Stowarzyszenie Mój Szczepanów, Koło Gospodyń Wiejskich z Chomiąży oraz Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej. Nagrody pocieszenia powędrowały do drużyny Godkowa oraz Kucharzy ze Środy Śląskiej.

Sałatki Ciechowa bazowały na grillowanym kurczaku faszerowanym szpinakiem i fetą oraz mięsem mielonym z przyprawami. Mocną ich stroną były dipy: musztardowy, z mango oraz vinegret. Dodatkiem były bułeczki własnego wypieku w kształcie kurczaczków. Co ciekawe, panie z Ciechowa zwyciężyły też w pierwszym, sierpniowym pojedynku.

Obecni na miejscu kucharze byli pod wrażeniem kulinarnych talentów uczestników. Półfinalista MasterChefa Mariusz Komenda zdradził, że być może wykorzysta kilka podpatrzonych dzisiaj ciekawych pomysłów w swojej restauracji. Zapowiedział też ufundowanie nagrody specjalnej podczas kolejnego kulinarnego pojedynku. Będzie nią fartuch MasterChefa. Wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy zdradził, że kolejny spotkanie odbędzie się w październiku, a jego tematem będzie zupa dyniowa. Opowiedział również o przyszłorocznych planach wyłonienia dania, które będzie kulinarną wizytówką powiatu i już teraz poprosił drużyny o przemyślenie tego tematu.

Szczegółowe informacje o kolejnym kulinarnym pojedynku będzie można znaleźć niebawem na oficjalnej stronie powiatu oraz facebook’u. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w konkursie i wspólnie mile spędzoną sobotę.

Powiat Średzki - RFP

<-- || -->

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  49 minut temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  49 minut temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  50 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …