czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia Ardena

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia Ardena

Cz, 27.05.2021 10:16

W Gałowie, leżącym w gminie Miękinia, 10 lat temu swoją stadninę Ardenę otworzyli dla gości prawdziwi pasjonaci koni - Karolina i Karol Mazurkiewicz.


Jazda konna od dziecka była pasją pani Karoliny. - Tato zawsze powtarzał mi, że największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku. Dało mi to wiarę w siebie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz siłę do walki z przeciwnościami losu. Tak zaczęła się moja przygoda z jeździectwem. Zakładając ośrodek jeździecki wraz z mężem Karolem spełniłam jedno z moich najważniejszych marzeń - opowiada pani Karolina.

Stajnia leży w malowniczym otoczeniu Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Jej mieszkańcami są zadbane, spokojne i przyjaźnie nastawione konie oraz zwierzęta z mini zoo. - Jeździectwo to ciągła praca nad techniką, wzajemnymi relacjami ze swoim partnerem jakim jest koń. Moim głównym celem jest budowanie partnerskiej relacji z końmi opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku przy użyciu zrozumiałego dla nich języka - mówi właścicielka i zaznacza, że w stadninie jeżdżą osoby w każdym wieku - od kilkuletnich dzieci po seniorów.

Pani Karolina z trenerami prowadzi jazdy konne dla osób początkujących (lonże), średniozaawansowanych (zastępy, tereny) i zaawansowanych (zastępy, tereny, jazdy ujeżdżeniowe i skokowe). Możliwe są jazdy zarówno indywidualne, jak i grupowe. Do dyspozycji jeźdźców jest piaszczysta ujeżdżalnia, kryta hala do jazdy konnej i zestaw przeszkód parkurowych.

Stajnia Ardena od kilku lat organizuje również urodziny, półkolonie, obozy jeździeckie, wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz imprezy integracyjne firm. - Dodatkowo wypożyczamy konie na sesje zdjęciowe, organizujemy zawody oraz kursy szkoleniowe dla naszych jeźdźców. W skład naszej infrastruktury wchodzi również sala szkoleniowa oraz wiata eventowa. Staramy się stale powiększać naszą ofertę, aby nie było u nas nudno. W tym roku na przykład planujemy w wakacje warsztaty fotograficzno-jeździeckie dla dzieci - mówi pani Karolina.

Ciekawym i stosunkowo nowym przedsięwzięciem jest mini-zoo “Zagroda Edukacyjna Ardena”. - Nasze mini-zoo to niezwykła przygoda będąca połączeniem edukacji i zabawy w zgodzie z naturą. Mieszkańcami naszej zagrody są między innymi: lama, alpaka, owce, świnie, kozy, kaczki, gęsi, kury, króliki, osioł, kucyki i konie - opowiada pani Karolina. Zagroda, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, jest czynna w każdą niedzielę od 12:00 do 16:00.

Gospodarze obiektu serdecznie zapraszają w swoje progi. - Wszystkich naszych gości staramy się zaszczepić miłością i szacunkiem do zwierząt - podsumowuje Karolina Mazurkiewicz.

Informacje m.in. o lekcjach i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej stadniny oraz jej facebook'u.

Powiat Średzki - RFP

 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…