niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia ArdenaW Gałowie, leżącym w gminie Miękinia, 10 lat temu swoją stadninę Ardenę otworzyli dla gości prawdziwi pasjonaci koni - Karolina i Karol Mazurkiewicz.Jazda konna od dziecka była pasją pani Karoliny. - Tato zawsze powtarzał mi, że największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku. Dało mi to wiarę w siebie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz siłę do walki z przeciwnościami losu. Tak zaczęła się moja przygoda z jeździectwem. Zakładając ośrodek jeździecki wraz z mężem Karolem spełniłam jedno z moich najważniejszych marzeń - opowiada pani Karolina.

Stajnia leży w malowniczym otoczeniu Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Jej mieszkańcami są zadbane, spokojne i przyjaźnie nastawione konie oraz zwierzęta z mini zoo. - Jeździectwo to ciągła praca nad techniką, wzajemnymi relacjami ze swoim partnerem jakim jest koń. Moim głównym celem jest budowanie partnerskiej relacji z końmi opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku przy użyciu zrozumiałego dla nich języka - mówi właścicielka i zaznacza, że w stadninie jeżdżą osoby w każdym wieku - od kilkuletnich dzieci po seniorów.

Pani Karolina z trenerami prowadzi jazdy konne dla osób początkujących (lonże), średniozaawansowanych (zastępy, tereny) i zaawansowanych (zastępy, tereny, jazdy ujeżdżeniowe i skokowe). Możliwe są jazdy zarówno indywidualne, jak i grupowe. Do dyspozycji jeźdźców jest piaszczysta ujeżdżalnia, kryta hala do jazdy konnej i zestaw przeszkód parkurowych.

Stajnia Ardena od kilku lat organizuje również urodziny, półkolonie, obozy jeździeckie, wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz imprezy integracyjne firm. - Dodatkowo wypożyczamy konie na sesje zdjęciowe, organizujemy zawody oraz kursy szkoleniowe dla naszych jeźdźców. W skład naszej infrastruktury wchodzi również sala szkoleniowa oraz wiata eventowa. Staramy się stale powiększać naszą ofertę, aby nie było u nas nudno. W tym roku na przykład planujemy w wakacje warsztaty fotograficzno-jeździeckie dla dzieci - mówi pani Karolina.

Ciekawym i stosunkowo nowym przedsięwzięciem jest mini-zoo “Zagroda Edukacyjna Ardena”. - Nasze mini-zoo to niezwykła przygoda będąca połączeniem edukacji i zabawy w zgodzie z naturą. Mieszkańcami naszej zagrody są między innymi: lama, alpaka, owce, świnie, kozy, kaczki, gęsi, kury, króliki, osioł, kucyki i konie - opowiada pani Karolina. Zagroda, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, jest czynna w każdą niedzielę od 12:00 do 16:00.

Gospodarze obiektu serdecznie zapraszają w swoje progi. - Wszystkich naszych gości staramy się zaszczepić miłością i szacunkiem do zwierząt - podsumowuje Karolina Mazurkiewicz.

Informacje m.in. o lekcjach i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej stadniny oraz jej facebook'u.

Powiat Średzki - RFP
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 17 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 29 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…