sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia Ardena

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia Ardena

Cz, 27.05.2021 10:16

W Gałowie, leżącym w gminie Miękinia, 10 lat temu swoją stadninę Ardenę otworzyli dla gości prawdziwi pasjonaci koni - Karolina i Karol Mazurkiewicz.


Jazda konna od dziecka była pasją pani Karoliny. - Tato zawsze powtarzał mi, że największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku. Dało mi to wiarę w siebie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz siłę do walki z przeciwnościami losu. Tak zaczęła się moja przygoda z jeździectwem. Zakładając ośrodek jeździecki wraz z mężem Karolem spełniłam jedno z moich najważniejszych marzeń - opowiada pani Karolina.

Stajnia leży w malowniczym otoczeniu Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Jej mieszkańcami są zadbane, spokojne i przyjaźnie nastawione konie oraz zwierzęta z mini zoo. - Jeździectwo to ciągła praca nad techniką, wzajemnymi relacjami ze swoim partnerem jakim jest koń. Moim głównym celem jest budowanie partnerskiej relacji z końmi opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku przy użyciu zrozumiałego dla nich języka - mówi właścicielka i zaznacza, że w stadninie jeżdżą osoby w każdym wieku - od kilkuletnich dzieci po seniorów.

Pani Karolina z trenerami prowadzi jazdy konne dla osób początkujących (lonże), średniozaawansowanych (zastępy, tereny) i zaawansowanych (zastępy, tereny, jazdy ujeżdżeniowe i skokowe). Możliwe są jazdy zarówno indywidualne, jak i grupowe. Do dyspozycji jeźdźców jest piaszczysta ujeżdżalnia, kryta hala do jazdy konnej i zestaw przeszkód parkurowych.

Stajnia Ardena od kilku lat organizuje również urodziny, półkolonie, obozy jeździeckie, wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz imprezy integracyjne firm. - Dodatkowo wypożyczamy konie na sesje zdjęciowe, organizujemy zawody oraz kursy szkoleniowe dla naszych jeźdźców. W skład naszej infrastruktury wchodzi również sala szkoleniowa oraz wiata eventowa. Staramy się stale powiększać naszą ofertę, aby nie było u nas nudno. W tym roku na przykład planujemy w wakacje warsztaty fotograficzno-jeździeckie dla dzieci - mówi pani Karolina.

Ciekawym i stosunkowo nowym przedsięwzięciem jest mini-zoo “Zagroda Edukacyjna Ardena”. - Nasze mini-zoo to niezwykła przygoda będąca połączeniem edukacji i zabawy w zgodzie z naturą. Mieszkańcami naszej zagrody są między innymi: lama, alpaka, owce, świnie, kozy, kaczki, gęsi, kury, króliki, osioł, kucyki i konie - opowiada pani Karolina. Zagroda, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, jest czynna w każdą niedzielę od 12:00 do 16:00.

Gospodarze obiektu serdecznie zapraszają w swoje progi. - Wszystkich naszych gości staramy się zaszczepić miłością i szacunkiem do zwierząt - podsumowuje Karolina Mazurkiewicz.

Informacje m.in. o lekcjach i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej stadniny oraz jej facebook'u.

Powiat Średzki - RFP

 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…