czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Czy dzieci wrócą do szkół?

Czy dzieci wrócą do szkół?

N, 17.05.2020 17:32

Jak wynika z opublikowanego projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej ograniczenie funkcjonowania szkół jest przedłużone do 7 czerwca. 14 maja wiceminister edukacji Maciej Kopeć przekazał do informacji publicznej zapowiedź, że rozporządzenie, które wkrótce zostanie wydane będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych.Od 25 maja br. placówki oświatowe będą umożliwiały zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej, a także konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. O tym, które placówki wznowią funkcjonowanie zadecyduje organ prowadzący po konsultacjach z dyrektorami placówek. Jednak kluczową rolę ogrywać tu będzie ilość rodziców chcących oddać dziecko do szkoły, przedszkola lub żłobka (jak informowaliśmy już wcześniej, powrót dzieci do tych ostatnich dwóch placówek większość naszych samorządów uzależnia od terminu powrotu uczniów młodszych klas do szkół). Zatem jakie działania podejmowane są w tej kwestii na terenie powiatu średzkiego?

Malczyce

Jak wyjaśniali nam w piątek (15 maja) pracownicy Urzędu Gminy Malczyce - na ten moment nauczyciele kontaktują się z rodzicami uczniów i przedszkolaków, aby ustalić ilość osób zainteresowanych zajęciami opiekuńczo – wychowawczymi oraz konsultacjami indywidualnymi. Po otrzymaniu informacji otwarcie placówek planujemy rozpocząć 25 maja br.

Jednak dziś (17 maja) rodzice otrzymali informacje od dyrektora, że wspólnie z organem prowadzącym podjęto decyzję o dalszym zamknięciu szkoły ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników i mieszkańców gminy. - W sytuacji wzrostu zachorowań jest to najlepsze rozwiązanie. Pozostajemy zatem na zdalnym nauczaniu na razie do 7 czerwca 2020 r. Proponuję zorganizowanie konsultacji zdalnych lub stacjonarnych dla wszystkich uczniów ,których rodzice o to zawnioskują w formie zgłoszenia do wychowawcy - wyjaśnia w rozesłanym komunikacie dyr. Marzena Łaziuk.

Wnioskować zatem można ze wcześniejszych zapowiedzi gminy, że i żłobek oraz przedszkola do tego czasu nie zostaną otwarte.

Miękinia

Z kolei Urząd Gminy Miękinia poinformował, iż na ten moment na terenie gminny nie funkcjonują publiczne placówki oświatowe, a zarząd rozważa ponowne otwarcie szkół i przedszkoli od 25 maja. 

Środa Śląska

Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej wyjaśnia – przygotowujemy placówki oświatowe, tak by spełniały wytyczne GIS. Po ustaleniu ilości dzieci planujemy 25 maja otworzyć zarówno placówki przedszkolne jak i szkoły podstawowe.

Udanin

- Dyrektorzy zbierają informacje od rodziców zainteresowanych opieką przedszkolną lub zajęciami opiekuńczo – wychowawczymi dla uczniów klas I-III.  Kiedy poznamy ilość uczniów, mamy zamiar 25 maja br. otworzyć placówki oświatowe  – informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

Kostomłoty

Gmina Kostomłoty jest jedyną gminą w naszym powiecie, która otwarcie przedszkoli, żłobków i świetlic środowiskowych zaplanowała na 18 maja 2020 r. - 15.05.2020 r. w Urzędzie Gminy Kostomłoty pani wójt spotkała się z dyrektorami placówek oświatowych, żłobka, kierownikami i dyrektorami jednostek organizacyjnych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Anna Wojtasińska – Żygadło, dyrektor sanepidu w Środzie Śląskiej. Podczas spotkania podjęto decyzję o otwarciu przedszkoli, żłobka i świetlic środowiskowych zlokalizowanych na terenie gminy Kostomłoty z dniem 18.05.2020 (poniedziałek) z zastosowaniem wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa zgodnych wytycznymi GIS  – informują pracownicy Urzędu Gminy Kostomłoty.

Ponadto, zgodnie z wytycznymi, dzieci na zajęcia należy przyprowadzić i odebrać. Co ważne w tej informacji - dzieci nie będą miały możliwości korzystania z dowozów w przypadku przedszkola - obecnie i w terminie późniejszym, kiedy uruchomione zostaną konsultacje w szkołach. Dodatkowo dzieci powyżej 4 roku życia muszą być przyprowadzone na zajęcia w maseczkach i w nich opuszczać placówkę.

Odnośnie ewentualnego uruchomienia działalności szkół podstawowych na terenie tej gminy nie udało nam się w czwartek i piątek uzyskać odpowiedzi, pomimo kilku prób połączenia telefonicznego z odpowiednim  wydziałem.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Aisyr powiedział(a) Więcej
  Jestem seniorką i śmigam po internecie  8)bo lubię :p 21 minut temu.
 • Mieszkaniec Kostomłotów powiedział(a) Więcej
  Proponuję jeszcze zakręcać wodę w domach i wyłączyć zasilanie. Ścieki odprowadzać na ulicę i... 31 minut temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Dodam jeszcze od siebie jedno przemyślenie. 

  Ponieważ sytuacja w gminie - jaka jest każdy widzi i... 3 godziny temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Popieram większość przedmówców. 
  Obserwuje dokładnie co dzieje się w tej gminie. 

  GMINA KOSTOMŁOTY... 3 godziny temu.
 • Jan Marian Gandzia powiedział(a) Więcej
  Adam z tobą też nie gadam.eva ty chyba jesteś z rodu lempart? 3 godziny temu.
 • Mario powiedział(a) Więcej
  Oszczędności? Jakie oszczędności? Na wyłączaniu oświetlenia między godziną 24.00, a 4 rano? Przecież... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM