czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czy dzieci wrócą do szkół?

Czy dzieci wrócą do szkół?

17.05. 2020

Jak wynika z opublikowanego projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej ograniczenie funkcjonowania szkół jest przedłużone do 7 czerwca. 14 maja wiceminister edukacji Maciej Kopeć przekazał do informacji publicznej zapowiedź, że rozporządzenie, które wkrótce zostanie wydane będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych.

Od 25 maja br. placówki oświatowe będą umożliwiały zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej, a także konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. O tym, które placówki wznowią funkcjonowanie zadecyduje organ prowadzący po konsultacjach z dyrektorami placówek. Jednak kluczową rolę ogrywać tu będzie ilość rodziców chcących oddać dziecko do szkoły, przedszkola lub żłobka (jak informowaliśmy już wcześniej, powrót dzieci do tych ostatnich dwóch placówek większość naszych samorządów uzależnia od terminu powrotu uczniów młodszych klas do szkół). Zatem jakie działania podejmowane są w tej kwestii na terenie powiatu średzkiego?

Malczyce

Jak wyjaśniali nam w piątek (15 maja) pracownicy Urzędu Gminy Malczyce - na ten moment nauczyciele kontaktują się z rodzicami uczniów i przedszkolaków, aby ustalić ilość osób zainteresowanych zajęciami opiekuńczo – wychowawczymi oraz konsultacjami indywidualnymi. Po otrzymaniu informacji otwarcie placówek planujemy rozpocząć 25 maja br.

Jednak dziś (17 maja) rodzice otrzymali informacje od dyrektora, że wspólnie z organem prowadzącym podjęto decyzję o dalszym zamknięciu szkoły ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników i mieszkańców gminy. - W sytuacji wzrostu zachorowań jest to najlepsze rozwiązanie. Pozostajemy zatem na zdalnym nauczaniu na razie do 7 czerwca 2020 r. Proponuję zorganizowanie konsultacji zdalnych lub stacjonarnych dla wszystkich uczniów ,których rodzice o to zawnioskują w formie zgłoszenia do wychowawcy - wyjaśnia w rozesłanym komunikacie dyr. Marzena Łaziuk.

Wnioskować zatem można ze wcześniejszych zapowiedzi gminy, że i żłobek oraz przedszkola do tego czasu nie zostaną otwarte.

Miękinia

Z kolei Urząd Gminy Miękinia poinformował, iż na ten moment na terenie gminny nie funkcjonują publiczne placówki oświatowe, a zarząd rozważa ponowne otwarcie szkół i przedszkoli od 25 maja. 

Środa Śląska

Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej wyjaśnia – przygotowujemy placówki oświatowe, tak by spełniały wytyczne GIS. Po ustaleniu ilości dzieci planujemy 25 maja otworzyć zarówno placówki przedszkolne jak i szkoły podstawowe.

Udanin

- Dyrektorzy zbierają informacje od rodziców zainteresowanych opieką przedszkolną lub zajęciami opiekuńczo – wychowawczymi dla uczniów klas I-III.  Kiedy poznamy ilość uczniów, mamy zamiar 25 maja br. otworzyć placówki oświatowe  – informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

Kostomłoty

Gmina Kostomłoty jest jedyną gminą w naszym powiecie, która otwarcie przedszkoli, żłobków i świetlic środowiskowych zaplanowała na 18 maja 2020 r. - 15.05.2020 r. w Urzędzie Gminy Kostomłoty pani wójt spotkała się z dyrektorami placówek oświatowych, żłobka, kierownikami i dyrektorami jednostek organizacyjnych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Anna Wojtasińska – Żygadło, dyrektor sanepidu w Środzie Śląskiej. Podczas spotkania podjęto decyzję o otwarciu przedszkoli, żłobka i świetlic środowiskowych zlokalizowanych na terenie gminy Kostomłoty z dniem 18.05.2020 (poniedziałek) z zastosowaniem wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa zgodnych wytycznymi GIS  – informują pracownicy Urzędu Gminy Kostomłoty.

Ponadto, zgodnie z wytycznymi, dzieci na zajęcia należy przyprowadzić i odebrać. Co ważne w tej informacji - dzieci nie będą miały możliwości korzystania z dowozów w przypadku przedszkola - obecnie i w terminie późniejszym, kiedy uruchomione zostaną konsultacje w szkołach. Dodatkowo dzieci powyżej 4 roku życia muszą być przyprowadzone na zajęcia w maseczkach i w nich opuszczać placówkę.

Odnośnie ewentualnego uruchomienia działalności szkół podstawowych na terenie tej gminy nie udało nam się w czwartek i piątek uzyskać odpowiedzi, pomimo kilku prób połączenia telefonicznego z odpowiednim  wydziałem.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (16)

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak jak Pani Ania pisze niech wszystkie dzieci przepadają zanim pujda do szkoły.

This comment was minimized by the moderator on the site

Moim zdanie dzieci nie powinny iść do szkoły tym bardziej te dzieci które jeżdżą autobusem. Jest wieksze ryzyko zakarzenia zostało juz nie dużo do konca roku odpuscmy dzieciakom stresu i nerwów

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak widać wszyscy oprócz Malczyc otwierają żłobki czy przedszkola, aby rodzice mogli wrócić do pracy i jej nie stracić. Gmina malczyce nawet nie zamierza okreslic daty otwarcia przedszkoli czy żłobków. Brawo!

This comment was minimized by the moderator on the site

Po 25 maja w każdej szkole w Polsce, gdy opiekunowie dziecka złoża oświadczenie, wtedy każda placówka ma obowiązek zapewnienia dziecku opieki. Nie będą to lekcje a opieka, która będą wykonywać pracownicy szkoly (np . nauczyciele pracujący w swietlicy).

This comment was minimized by the moderator on the site

to wiemy ale..... jest wiele ale....?

This comment was minimized by the moderator on the site

ja już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć... ? tyle informacji a od sanepidu niekonkretnych że mam mętlik. Gdyby było jasno powiedziane jak dana osoba się np. zaraziła, gdzie obecnie przebywa (chociaż info czy w domu czy w szpitalu) ...... a tak chory widmo a w necie już wiele spekulacji jest więc trudno się w tym wszystkim ogarnąć - zorientować...

This comment was minimized by the moderator on the site

Żaden wirus nie istnieje dla twojej informacji sieją panike tylko te *****

This comment was minimized by the moderator on the site

A co z nauczycielami? Raz że są potencjalnie narażeni - dwa muszą zająć się dziećmi w szkole i zalanie.... Może któryś zechce się wypowiedzieć? Będę wdzięczna.

This comment was minimized by the moderator on the site

Niewątpliwość problem jest i to duży, z jednej strony rodzice chcą wrócić do pracy - z drugiej są pełni obaw. Współczuje naprawdę, mam dziecko w szkole średniej i mi jest zdecydowanie łatwiej...

This comment was minimized by the moderator on the site

a co z nauczycielami żłobków, przedszkoli czy szkół? oni powinni być przebadani w pierwszej kolejności, kto wie czy nie są cichymi zabójcami

This comment was minimized by the moderator on the site

W takim razie zapomniała pani o rodzicach, opiekunach przyprowadzających dzieci i dzieciach, bo te ostatnie moga bez objawowo coś szybko przywlec do placówki. Wystarczy jedno i położy wszystkich. Mam dziecko w przedszkolu i wiem jak ochoczo mamuśki przychodzą i zostawiają dzieci zasmarkane, z wysypkami, a bo coś wyskoczyło rano ale dobrze się czuje. Musi być reżim takich sytuacji, bo będą kolejne ogniska jak wśród górników na Śląsku. Zagłębie...

W takim razie zapomniała pani o rodzicach, opiekunach przyprowadzających dzieci i dzieciach, bo te ostatnie moga bez objawowo coś szybko przywlec do placówki. Wystarczy jedno i położy wszystkich. Mam dziecko w przedszkolu i wiem jak ochoczo mamuśki przychodzą i zostawiają dzieci zasmarkane, z wysypkami, a bo coś wyskoczyło rano ale dobrze się czuje. Musi być reżim takich sytuacji, bo będą kolejne ogniska jak wśród górników na Śląsku. Zagłębie miedziowe mamy blisko i też są tam pracujący. Ja bym ostrożne otwierał placówki, bo mogą być kolejnym źródłem jarzenia jak nieodpowiedzialni ludzie tego nie przemyślą.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Radzę wyłączyć telewizję, jestem nauczycielka i drogie Panie pieprzycie głupoty!

This comment was minimized by the moderator on the site

więcej szumiś ściemy z morawieckim narobili ludzi nastraszyli odgórnie że się rzygać chce ,mają wszyscy zarazę między nogami,ja na co dzień pracuje z różnymi ludźmi ile to już wody upłynęło jakoś rąk nie myję co 20 sekund jem rękoma maski nie noszę a ludzi nie znam ale na 1000% jestem pewien od samego początku jak chinole się ośmieszyli z wirusami że to był głupi żart celowo się poprzebierali żeby narobić paniki na cały świat a świat...

więcej szumiś ściemy z morawieckim narobili ludzi nastraszyli odgórnie że się rzygać chce ,mają wszyscy zarazę między nogami,ja na co dzień pracuje z różnymi ludźmi ile to już wody upłynęło jakoś rąk nie myję co 20 sekund jem rękoma maski nie noszę a ludzi nie znam ale na 1000% jestem pewien od samego początku jak chinole się ośmieszyli z wirusami że to był głupi żart celowo się poprzebierali żeby narobić paniki na cały świat a świat wykorzystał moment żeby ludziom zamydlić oczy a zaczęli się zbroić i tam kupa kasy poszła.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Zgłoś się na ochotnika do szpitala zakaźnego w Bolesławcu do pomocy lub we Wrocławiu na koszarową

This comment was minimized by the moderator on the site

A gdzie pracujesz? Tak tylko z ciekawości pytam zaraz.oooo

This comment was minimized by the moderator on the site

Kiedy szkoła podstawowa na terenie miasta była dezynfekowana, bo informacje o tym nie trafiały do prasy. Czy dzieci podsyłane w ramach zajęć opiekuńczych, bo tylko takie podano, będą miały aktualne badania czy są zdrowe. Dwa miesiące izolowałam dzieci nie po to aby mi teraz do domu przyniosły wirusa.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

A kto za to płaci? Czekam na informację.
Ooo w biesiadach i przeżeraniu publicznych pieniędzy to oni są PERFEKCYJNI panowie starostowie....
Polecaj , Polecaj. I tak innego wyboru w Środzie Śląskiej nie ma.
nic za darmo się nie robi p. monika

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.