poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy

Do Odry wpadło dwóch wędkarzy, niestety jeden nie przeżył [raport strażaków]

Pn, 12.07.2021 10:39
 •  

W okresie od 05.07.2021 r. do 11.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 29 zdarzeń - 4 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń, 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego oraz 2 alarmów fałszywych.


Oto niektóre z nich:

06.07.2021 r. gmina Miękinia – na prywatnej posesji doszło do złamania się słupa energetycznego.  Na miejsce działań zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego i odłączeniu napięcia w sieci.

W nocy z 08.07.2021 r. na 09.07.2021 r. w związku z intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu średzkiego doszło do wielu podtopień budynków mieszkalnych i posesji. Działania straży polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i budynków. Łączna ilość prowadzonych działań 15, na terenie gminy Miękinia 11,  Malczyce 1, Środa Śląska 1, Kostomłoty 1, Udanin 1.

09.07.2021 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska doszło do zapalenia się hałdy drewna w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań i podaniu jednego prądu wody na palącą się powierzchnię. Po zlikwidowaniu zagrożenia pożarowego teren działań został przekazany właścicielowi do dalszego dozorowania pogorzeliska.

09.07.2021 r. do PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze powiatowej między Piersnem, a Cesarzowicami. W wypadku jedna osoba została poszkodowana.  Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wsparciu psychicznym pozostałych pasażerów do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

10.07.2021 r. w godzinach nocnych w pobliżu miejscowości Malczyce, już na terenie powiatu legnickiego, do Odry wpadło dwóch wędkarzy. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania straży pożarnej w Środzie Śląskiej. Zgłaszającym był jednym z wędkarzy, który zdołał wydostać się na brzeg o własnych siłach. Przekazał informację, że kolega wciąż jest w rzece. W  akcji poszukiwawczo ratowniczej osoby zaginionej zarówno na wodzie, jaki na obu brzegach brały udział jednostki z  powiatów; średzkiego, wołowskiego oraz legnickiego w tym specjalistyczna grupa wodno – nurkowa z Legnicy. Po zakończeniu działań ratowniczych poszukiwaniami kierowała Policja. Osoba zaginiona została odnaleziona i wyciągnięta przez strażaków z rzeki, niestety dopiero  w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. W sumie w działaniach brało udział kilkadziesiąt osób, strażaków, policjantów oraz osoby postronne znające Odrę na tym odcinku.

10.07.2021 r. – podczas powrotu do jednostki zastępu JRG Środa Śląska zauważono na chodniku leżącego mężczyznę z zachowanymi funkcjami życiowymi.  Osobie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Stanowisko Kierowania
Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 2 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 3 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 3 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…