środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy

Do Odry wpadło dwóch wędkarzy, niestety jeden nie przeżył [raport strażaków]

Pn, 12.07.2021 10:39
 •  

W okresie od 05.07.2021 r. do 11.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 29 zdarzeń - 4 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń, 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego oraz 2 alarmów fałszywych.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oto niektóre z nich:

06.07.2021 r. gmina Miękinia – na prywatnej posesji doszło do złamania się słupa energetycznego.  Na miejsce działań zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego i odłączeniu napięcia w sieci.

W nocy z 08.07.2021 r. na 09.07.2021 r. w związku z intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu średzkiego doszło do wielu podtopień budynków mieszkalnych i posesji. Działania straży polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i budynków. Łączna ilość prowadzonych działań 15, na terenie gminy Miękinia 11,  Malczyce 1, Środa Śląska 1, Kostomłoty 1, Udanin 1.

09.07.2021 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska doszło do zapalenia się hałdy drewna w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań i podaniu jednego prądu wody na palącą się powierzchnię. Po zlikwidowaniu zagrożenia pożarowego teren działań został przekazany właścicielowi do dalszego dozorowania pogorzeliska.

09.07.2021 r. do PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze powiatowej między Piersnem, a Cesarzowicami. W wypadku jedna osoba została poszkodowana.  Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wsparciu psychicznym pozostałych pasażerów do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

10.07.2021 r. w godzinach nocnych w pobliżu miejscowości Malczyce, już na terenie powiatu legnickiego, do Odry wpadło dwóch wędkarzy. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania straży pożarnej w Środzie Śląskiej. Zgłaszającym był jednym z wędkarzy, który zdołał wydostać się na brzeg o własnych siłach. Przekazał informację, że kolega wciąż jest w rzece. W  akcji poszukiwawczo ratowniczej osoby zaginionej zarówno na wodzie, jaki na obu brzegach brały udział jednostki z  powiatów; średzkiego, wołowskiego oraz legnickiego w tym specjalistyczna grupa wodno – nurkowa z Legnicy. Po zakończeniu działań ratowniczych poszukiwaniami kierowała Policja. Osoba zaginiona została odnaleziona i wyciągnięta przez strażaków z rzeki, niestety dopiero  w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. W sumie w działaniach brało udział kilkadziesiąt osób, strażaków, policjantów oraz osoby postronne znające Odrę na tym odcinku.

10.07.2021 r. – podczas powrotu do jednostki zastępu JRG Środa Śląska zauważono na chodniku leżącego mężczyznę z zachowanymi funkcjami życiowymi.  Osobie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Stanowisko Kierowania
Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…