czwartek 12.12.2019

Imieniny: Dagmary Aleksandry

 
Dotacja dla OSP z terenu gminy Kostomłoty

Dotacja dla OSP z terenu gminy Kostomłoty

22.05. 2019

Wójt gminy Kostomłoty - Janina Gawlik oraz skarbnik gminy - Rafał Hossa, 15 maja podpisali umowę w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Dotyczy ona realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej z Funduszu Sprawiedliwości na realizację zadań publicznych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych czyli wyposażenia i urządzenia ratownictwa niezbędnego do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio w miejscu popełnienia przestępstwa.

W ramach umowy gmina Kostomłoty otrzymała dotację w wysokości 95 535,00 zł na wyposażenie i sprzęt ratownictwa, który przekazany zostanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonujących na terenie gminy.

Zakup sprzętu wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz osób podróżujących głównymi szlakami drogowymi przebiegającymi przez teren gminy w szczególności autostradą A4, drogą krajową nr 5, drogą wojewódzką nr 346.

Zakup sprzętu zwiększy również możliwości niesienia pomocy podczas wypadków i kolizji drogowych oraz na terenach zamieszkałych, trudno dostępnych w czasie pożarów czy innych zdarzeń losowych.

(rol/gk) / fot. ug

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

jak dla strażaków to zawsze popieram

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację