czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Drogowi Mikołajowie wesprą placówkę na Kajakach. Możesz pomóc i ty!

Fundacja Drogowi Mikołajowie po raz kolejny organizuje akcję mającą na celu pomoc dzieciom z województwa. Tym razem wesprą podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.Fot. Drogowi Mikołaje Fot. Drogowi Mikołaje


To już czwarta edycja akcji. W poprzednich latach Drogowi Mikołajowie pomogli dzieci z Domów Dziecka w Brzegu Dolnych, Wschowie i Krośnie Odrzańskim. Z każdym rokiem zebrane kwoty były coraz wyższe, a w pomoc angażowało się coraz więcej osób, firm i instytucji. - Podnieśliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ale wierzymy, że z pomocą dobrej woli i ludzi o wielkich sercach, jesteśmy w stanie przebić te kwoty na kolejnym finale już w grudniu - mówi Artur Szymański, jeden z organizatorów akcji.

Tym razem Drogowi Mikołajowie wesprą Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. To placówka z internatem, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. - Dzień tych dzieci to często poruszanie się jedynie między szkołą, ośrodkiem a domem. Nie uczęszczają do publicznych ogólnodostępnych szkół czy na place zabaw, które nie są dostosowane do potrzebnych im warunków. Często też nie są tam rozumiane i akceptowane przez swoich rówieśników. Ośrodek w większości jest ich drugim domem - wyjaśnia tegoroczny wybór pan Artur.

Po wizycie w placówce przedstawiciele fundacji stworzyli listę najpilniejszych potrzeb podopiecznych. Wymiany wymagają łóżka i meble w pokojach w internacie. W nienajlepszym stanie jest stara armatura łazienkowa. Poza tymi najważniejszymi, użytkowymi rzeczami, Drogowi Mikołajowie chcą spełnić również indywidualne marzenia dzieci. Wśród nich znajduje się m.in. stół do ping-ponga, sprzęty sportowe oraz wiele gier i zabawek. Priorytetowy jest również zakup traktorka do koszenia trawy, aby podopieczni mogli swobodnie korzystać z wielkiego ogrodu i boiska.

Poza wsparciem rzeczowym akcję można wesprzeć również finansowo. W tym celu powstała zrzutka oraz grupa z licytacjami. Możliwy jest również tradycyjny przelew na konto bankowe Fundacji: 48 1090 1522 0000 0001 5157 8670 (Santander Bank Polska). W tytule przelewu należy wpisać "darowizna na cele statutowe".

Finał akcji zaplanowany jest na grudzień. Wówczas Drogowi Mikołajowie planują zorganizować festyn, który podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej zapamiętają na długo.

OLO

311055401 1470534883464460 699487117658997859 n

 

Najnowsze komentarze:
 • Leśniczy powiedział(a) Więcej
  A kiedy patrole będą sprawdzać parkingi przy lesie czy nie ma tam potajemnych schadzek czyt.... godzinę temu.
 • ŚiaŚin powiedział(a) Więcej
  Taaaa ? A to ciekawe, bo z poczty to gościu dzisiaj wynosił dwie paczki gołębi.... godzinę temu.
 • Nad wszystkim czuwa ... powiedział(a) Więcej
  Tutaj nie chodzi o to , że artykuł jest opłacony , tylko Mikołaj błąkający się po Urzędzie... godzinę temu.
 • Dom Kultury w Środzi... powiedział(a) Więcej
  Artykuł nie jest opłacony a dzieci z miejscowości wiejskich będą miały spotkanie z Mikołajem... 3 godziny temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • MIRKA powiedział(a) Więcej
  A może by tak obwodnicę przy inkubatorze poprowadzić??? Co ty Adam na to?? Byś obskoczył za...
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Droga że Środy śl do Szczepanów zaj...ba ..na..blotem przed PKP powinna SM walić mandaty wykonawcy...
 • Bo ten powiedział(a) Więcej
  Dokładnie - ciężarówy naniosły błota na całej długości. Podobnie za Szczepanowem w stronę...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…