sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraDyniowe Kobitki z Gminy Udanin zwyciężczyniami kolejnej odsłony konkursu kulinarnego
„Danie z dyni” było tematem sobotniego powiatowego konkursu kulinarnego. Z dyniowym wyzwaniem najlepiej poradziły sobie… Dyniowe Kobitki z Gminy Udanin.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Trzeci i ostatni w tym roku kulinarny pojedynek był bardzo aromatyczny, wykwintny i  emocjonujący. W ośrodku specjalnym w Środzie Śląskiej stawiło się rekordowo dużo, bo aż 11 drużyn. Kucharze amatorzy mieli dwie godziny na przygotowanie dania z dyni. I w tym czasie udało im się z tego warzywa wyczarować m.in. zupy, placuszki dyniowe w różnych wariantach i z różnymi sosami, hamburgery, risotto, ciasta, kluseczki, lasagne i desery.

Dania prezentowały się wyśmienicie, a ich oceną zajęło się jury, w skład którego weszli m.in. wicestarosta Sebastian Burdzy, kucharze Mariusz Komenda i Wojciech Mieliński, a także, zgodnie ze zwyczajem, wylosowany uczestnik konkursu.

Jury oceniało smak potrawy oraz sposób podania przyznając w każdej z kategorii od 0 do 10 pkt. Wyniki trzeciego i ostatniego w tej edycji pojedynku przedstawiają się następująco:

I miejsce i 1000 zł Dyniowe Kobitki

Wyróżnienia po 400 zł: Mój Szczepanów, Ciechowianki, Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej,

Nagrody Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego po 300 zł: Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie, Ars Vivendi i Fajne Babki,

Nagrody rzeczowe: Godków, 4GOOD z Przedmościa, Gotująca Mama i Córka ze Środy Śląskiej, Szefy.

Zgodnie z zapowiedzią Mariusz Komenda ufundował nagrodę specjalną, którą była bluza Masterchefa. Dania uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 zaskoczyły go tak pozytywnie, że fartuch wręczył chłopakom z drużyny Ars Vivendi, a drugi taki sam obiecał przekazać w tygodniu drużynie Fajne Babki. Za niezawodną obecność i pozytywne nastawienie upominkiem nagrodzoną też panią Halinkę z Klubu Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej.

W zwycięskim daniu jury urzekły dyniowe kopytka serwowane z dwoma rodzajami sosów:  prawdziwkowym i pomidorowo-paprykowo-dyniowym. Przystawką był rosół z kaczki z lanymi kluseczkami z dyni. – Ogólnie jestem zaskoczony tak wysokim poziomem przygotowanych dań. Świetnie poradzili sobie nasi uczniowie. Obserwowałem ich pracę i słyszałem jak pięknie się wysławiali i bardzo fachowo podchodzili do swoich zadań. Bardzo mnie zainspirowała drużyna Szefów, ich talerze mówią o tym, że mają bardzo otwarty umysł. Dziękuję Państwu za to miłe spotkanie i wyjątkowe wrażenia – mówił zawodowy kucharz, a jednocześnie kierownik wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia średzkiego starostwa Wojciech Mieliński.

Dziękując drużynom za udział w konkursach wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy zapewnił, że w przyszłym roku konkurs będzie kontynuowany, a jego formuła jeszcze bardziej ciekawa. Zdradził też, że przyszłoroczną edycję będą wpierać atrakcyjni sponsorzy, a po jej zakończeniu Powiat wyda drugą część książeczki z najciekawszymi przepisami z konkursów. 

Trzecie gotowanie wsparła również spółka Lubinpex z Lubina działająca w branży gastronomi i cateringu. Dziękujemy.

(RFP)

<-- || -->

  • Aktor powiedział(a) Więcej
    Za zaoszczędzone z lekkiej zimy i rezygnacji koszenia co kupicie Panowie? 2 godziny temu.
  • Bratek powiedział(a) Więcej
    Było trzeba łąki siać, teraz to nie kosimy he he he 2 godziny temu.
  • Abc powiedział(a) Więcej
    Mylisz winę z zamiarem. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …