sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dzieci z Drohobycza odwiedziły nasz powiat
Na zaproszenie władz Powiatu dzieci związane z Polskim Stowarzyszeniem „Odrodzenie” z Drohobycza spędziły w naszym mieście kilkanaście wakacyjnych dni.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


– Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem „Odrodzenie” w Drohobyczu trwa już blisko dziesięć lat. Przez ostatnie dwa lata, z powodu pandemii i obostrzeń, nasze spotkania były niemożliwe. Jednak w tym roku, mając na uwadze wybuchłą wojnę, znów zaprosiliśmy dzieci do nas na kolonie. Wiem, że zaproszenie przyjęto z radością. Te dzieci, jak wiele na Ukrainie, żyje z traumą i zmiana otoczenia, nawet na trochę, na pewno bardzo im pomogła – mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Dzieci przyjechały do Środy na 12 dni. Gościny udzielił im Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na Kajakach. Dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów, a także osób prywatnych czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły m.in. Wrocław i klasztor w Lubiążu, wspięły się na Ślężę oraz odwiedziły Nadleśnictwo Miękinia. Na średzkim Orliku wzięły udział w turnieju sportowym i rozegrały mecz Ukraina vs KS Skarby Środa Śląska. Dzięki życzliwości prezydenta Legnicy jeden z dni spędziły na pełnym atrakcji miejskim basenie. Z kolei muzeum i Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej przygotowały dla nich artystyczne zajęcia.

– Dawno temu byłam w Środzie Śląskiej jako uczestnik kolonii, a teraz jestem jej opiekunką. Bardzo cieszę się, że znów mogłam odwiedzić to śliczne miasteczko. Dziękuję starostom za zaproszenie, przygotowane dla dzieci atrakcje i wszystkie dowody życzliwości, jakie tutaj otrzymaliśmy – mówiła Zoriana, nauczycielka w polskiej szkole i opiekunka dzieci.

Jak zapewniają władze powiatu kolonie były i będą stałym elementem współpracy ze Stowarzyszeniem “Odrodzenie”.

Powiat Średzki - RFP

kolaz 1

kolaz3

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 2 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…