środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Dzień pełen wzruszeń w średzkiej placówce opiekuńczo-wychowawczej

Skomentuj6 grudnia Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Środzie Śląskiej, zwaną Domem Dziecka, odwiedzili wyjątkowi pomocnicy św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Akcję zorganizowali pracownicy firmy Armacell oraz Dębicki Transport wraz z kibicami Śląska Wrocław.


Fot. WIME Fot. WIME


Do organizatorów wydarzenia kilka tygodni temu trafiły listy podopiecznych placówki. Listy były wyrazem tego, co w dzieciach najpiękniejsze, czyli marzeń. Do środków zebranych od firm Armacell i Dębicki Transport doszły pieniądze ze zbiórki kibiców Śląska Wrocław. Do akcji dołączył również sam wrocławski klub. Dzięki zaangażowaniu ich wszystkich udało się zakupić wymarzone prezenty.

Wręczenie prezentów poprzedziło spotkanie z Mariuszem Pawelcem i Piotrem Celebanem, byłymi zawodnikami Śląska Wrocław, którzy chętnie opowiadali o karierze, pracy, a także marzeniach. Z kolei kibiców reprezentował prezes Stowarzyszenia Wielki Śląsk Przemysław Piwowarski, który przekazał na ręce dyrektora przepiękny plakat oprawy meczowej, a młodzieży opowiedział historię WKS, gdy klub “odradzał się” w latach 2010-2012 i obecnie przeżywa renesans wyników. Historie gości to inspiracja do marzeń i walki o nie.

- Pomysł akcji zrodził się w naszej firmie. Z błahej rozmowy współpracowników wyszła akcja, o jakiej nie śniłam. Nie udałoby się to oczywiście bez pracowników ośrodka opiekuńczego, w końcu to oni przekazali nam listy. Nasza firma szybko zadeklarowała wsparcie i akcja ruszyła na całego. Listy były wyrazem marzeń, ale też dużą asekuracją na zasadzie, “marzę o głośniku BT, ale czapka też byłaby fajna”. Dlatego, choć postanowiliśmy spełnić jedno konkretne marzenie z każdego listu, w rezultacie spełniliśmy wszyscy - opowiada Marta Lipnicka z firmy Armacell Poland. - Naszą akcję bardzo wsparła firma Dębicki Transport i najlepsi kibice na świecie wraz z WKS Śląsk Wrocław. To bardzo budujące, że lokalne firmy tak chętnie wspierają takie inicjatywy społeczne własnych pracowników. Kiedy już wszystko było gotowe wpadłam na pomysł, że prezenty musi wręczyć ktoś wyjątkowy. Piotr Celeban i Mariusz Pawelec zgodzili się od razu i tak jesteśmy tu, gdzie jesteśmy - dodaje Marta.

To był dzień pełen wzruszeń i świątecznego nastroju. Organizatorom serdecznie gratulujemy tej pięknej i cennej inicjatywy.

OLO/WIME

resize dsc 86

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

bus baner

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.