Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Feralny zjazd z autostrady, pożar auta... - raport strażaków

Feralny zjazd z autostrady, pożar auta... - raport strażaków

19.10. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

We wtorek 16 października (o godzinie 11:00) dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy zjeździe z autostrady A4 na węźle Kostomłoty.

- Na miejscu doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Renault oraz Kia. Podróżowali nimi wyłącznie kierowcy. W zdarzeniu poszkodowany został 68- letni mężczyzna, któremu zespół straży pożarnej udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejscu działania prowadziła policja oraz  służby drogowe, które zneutralizowały wyciek płynów. Wskutek zdarzenia uszkodzone zostały przody obu pojazdów, koszty oszacowano na około 30 tys.  złotych. Prawdopodobna przyczyna zdarzenia, to nie ustąpienie pierwszeństwa  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Ponowne podpalenie w Gałowie

Także w miniony wtorek, dyżurny KP PSP otrzymał ponowne wezwanie do pożaru samochodu w miejscowości Gałów.

- Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. Pożar dotyczył samochodu marki Polonez –Truck, który według właściciela, został podpalony przez osoby trzecie. Identyczne zgłoszenie miało miejsce około 3 miesięcy temu: https://www.roland-gazeta.pl/uwaga/wszystkie-kategorie/kto-podpalil-samochody-i-ciagnik. Na miejsce została wezwana policja w celu ustalenia przyczyny pożaru. Starty oszacowano na około 2.500 zł – wyjaśnia D. Domaradzki.

Okres jesienny, to wypalanie traw

Strażacy z naszego powiatu w tym tygodniu wzywani zostali wielokrotnie do pożaru traw. Działania prowadzili m.in. w Lipnicy, Pisarzowicach oraz Brodnie. Pożary dotyczyły obszarów o łącznej powierzchni około 1 ha.  A prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

Do prawdopodobnego podpalenia doszło również 16 października, na jednym z pól pomiędzy miejscowościami Ciechów – Ogrodnica. Paliła się sterta słomy o wymiarach około 6-3 m oraz 2 m wysokości.

Sezon grzewczy, rozpoczęty

17 października średzka straż została powiadomiona o uruchomieniu się czujnika tlenku węgla  w jednym z mieszkań w miejscowości Szymanów.

- Strażacy przeprowadzili pomiary na zawartość czadu w pomieszczeniach. Urządzenie wykazało wynik zerowy. W związku z interwencją, właścicieli mieszkania poinformowano o zamontowaniu czujnika zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ urządzenie znajdowało się zbyt blisko pieca  – informuje rzecznik KP PSP w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

drewno kominkowe

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

panele 5kw

handlo trans

taxi stas

stihl

nadania i odbiory 18

0001

allago reklama kino Obszar roboczy 1

zuk baner

komnet internet

Serwis

 

hydrotech do gazety nowa reklama