niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Forum Sołtysów zorganizowało wykłady
16 lutego w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej po raz kolejny spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Członków organizacji, włodarzy powiatu oraz prelegentów przywitała prezes stowarzyszenia Rafaela Sztukowska. – Sołtysi i rady sołeckie pełnią bardzo ważne funkcje. To od was w znacznym stopniu zależy jak aktywni są mieszkańcy sołectwa. Wy najlepiej znacie problemy, potrzeb i oczekiwania mieszkańców. Organizując nasze spotkania oraz tematyczne wykłady chcemy pogłębiać waszą wiedzę i wspierać was w działaniach i staraniach – podkreślała pani prezes.

Spotkanie składało się z trzech części. W pierwszej głos zabrał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Karol Dudziak, który przedstawił informacje m.in. na temat dzielnicowych i form kontaktowani się z nimi, bezpieczeństwa osób starszych, numeru alarmowego 112, Krajowej Mapy Zagrożeń oraz innych aplikacji ułatwiających kontakt z policją. Po krótkim wykładzie głos oddano zebranym, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami oraz refleksjami odnośnie współpracy z policją.

Drugi wykład dotoczył inwestycji realizowanych przez samorządy dzięki wsparciu z rządowego programu Polski Ład. Kwestie te przybliżył Piotr Buzar – menedżer ds. rozwoju relacji społecznych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Omówił on m.in. kwoty datacji, jakie w ostatnim czasie trafiły do naszych gmin, zasady przyznawania środków oraz możliwość wpływania na decyzje włodarzy odnośnie inwestycji zgłaszanych do tego programu. Tu również zebrani mieli możliwość zadawania pytań i chętnie z niej skorzystali.

Trzecia cześć spotkania miała charakter organizacyjny. Członkowie stowarzyszenia już we własnym gronie dyskutowali o planach na najbliższe miesiące, m.in. organizacji wyjazdu szkoleniowego i pozyskiwaniu nowych członków.

Frekwencja na spotkaniu była wysoka, a tematy wykładów zainteresowały sołtysów. – Bardzo się cieszę z tak licznego przybycia. Bardzo zależy nam, aby środowisko sołtysów i sympatyków wsi było zintegrowane, a współpraca naszego stowarzyszenia z organami władzy, instytucjami oraz przedsiębiorcami działającymi na rzecz mieszkańców powiatu układała się jak najlepiej – podsumowała spotkanie prezes Rafaela Sztukowska.

Powiat Średzki  - Wydział RFP

5738 forum na www

5739 forum kolaz na www

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 3 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …