wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fundacja Eudajmonia nominowana w europejskim konkursie

Fundacja Eudajmonia nominowana w europejskim konkursie

Śr, 22.09.2021 10:46
 •  

Projekt "Subregionalne Centrum Asystentury" realizowany przez Fundację Eudajmonia został nominowany do nagrody Regiostars 2021. 


Regiostars Awards to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Ma na celu identyfikację dobrych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i wyróżnienie innowacyjnych projektów finansowanych przez UE, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych regionów i kierowników projektów.

Na projekt Fundacji Eudajmonia można głosować poprzez link: https://regiostarsawards.eu/. Na stronie należy wybrać kategorię Fair Europe, a następnie zostawić serduszko przy opisie Subregional Assistant Centre. Głosować można codziennie.

- To dla nas niesamowite wyróżnienie oraz szansa na pokazanie działań Fundacji szerszej grupie ludzi w kraju oraz w całej Europie. Zostaliśmy wybrani do finału konkursu w kategorii Fair Europe jako jedyna organizacja z Polski! W naszej kategorii jest pięć projektów, wybranych z około 75 - informuje asystent osoby z niepełnosprawnością i Trener Pracy Sabina Wereszczyńska

Fundacja Eudajmonia działa od 2007 roku, głównie na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Konstruuje, wdraża i realizuje projekty w zakresie usług społecznych oraz dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Od lipca 2019 roku fundacja realizuje swoje zadania również na terenie powiatu średzkiego, są to m.in.: „Asystentura osób starszych”, „Zatrudnienie Wspomagane 4.0”, „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” czy „Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim”.

W ramach ostatniego zadania wsparciem objęto 40 jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymają szeroki pakiet szkoleń oraz doradztwa w zakresie stosowania zapisów ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. W powiecie średzkim projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, Gmina Malczyce oraz Gmina Udanin.

OLO

 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • YYY powiedział(a) Więcej
  Taaaa.... wyremontują drogę w Brzezinie to dopiero się zacznie zaper*** sebiksów w starych... 3 minut temu
 • Mieszkaniec 2 powiedział(a) Więcej
  Droga Gościsław Udanin  kiedy?Zróbcie coś z rowami zasypanymi przez rolników bo zboże... 2 godziny temu.
 • Gość powiedział(a) Więcej
  W gm Miękinia nie ma wody i kanalizacji , wstrzymane pozwolenia na budowe a lampy led bede 10 godzin temu.
 • vv powiedział(a) Więcej
  Na większości lokalnych portali obiecują  w Ładzie... Również na miedziowym jest... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM