niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Fundacja PORT wesprze rozwój uczniów powiatowych szkółPowiat Średzki poszerzył krąg partnerów chcących działać na rzecz lokalnej społeczności o Fundację Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii z Wrocławia.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Porozumienie o współpracy podpisano wczoraj w siedzibie starostwa. Powiat reprezentowali starostwie: Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, a w imieniu Fundacji wystąpili: Paweł Kurant, wiceprezes zarządu i Marek Staniewicz, pełnomocnik zarządu ds. współpracy.

W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne przedsięwzięcia w zakresie edukacji, ekologii, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nauki. Obie strony zadeklarowały wsparcie rzeczowe, finansowe i osobowe.

–  Współpraca i utrwalanie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym a samorządowym to istotna kwestia. Jako partnerzy będziemy organizować wyjazdy uczniów z powiatowych szkół do laboratoriów fundacji, w których będą odkrywać i eksplorować nowe technologie, poznawać ścisłe i przyrodnicze dziedziny nauki, spędzać czas na badaniach. Będziemy też prowadzić wspólne działania promocyjne, a także ubiegać się o środki krajowe i unijne – podsumował spotkanie i zawarte porozumienie wicestarosta Sebastian Burdzy

Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, której siedziba mieści się na Kampusie Pracze przy ulicy Stabłowickiej 147 we Wrocławiu, to organizacja pozarządowa założona w 2019 roku. Głównym celem Fundacji PORT jest działalność naukowa, edukacyjna oraz popularyzacja wybranych obszarów nauki. Fundacja realizuje przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem biotechnologii, inżynierii materiałowej i biobankowania. Prowadzi również działania popularyzujące wiedzę z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych z uwzględnieniem wiedzy i troski o klimat oraz środowisko naturalne. Jej aktywności są kierowane do różnych grup wiekowych społeczeństwa.

Powiat Średzki - RFP
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 44 minut temu
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 57 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…