poniedziałek 22.07.2024

Imieniny: Marii Magdaleny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Gminny "Bal Seniorów" w Środzie Śląskiej

SkomentujW ramach obchodów Światowego Dnia Seniora, 23 października w restauracji hotelu Sarai w Środzie Śląskiej odbył się „Bal Seniorów", w którym udział wzięło około 130 osób.Uroczystość rozpoczęto od powitania gości. Seniorów przywitali organizatorzy: dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  w Środzie Śl. Anna Wojtasińska-Żygadło, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śl. Wiesław Kudryński i dyrektor Domu  Kultury w  Środzie Śl. Grzegorz Ptaszyński.

Ciepłe słowa do Seniorów skierował również burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. – To jest jedno z wydarzeń, które należy w naszej gminie do najważniejszych. Jest to piękna tradycja w różnych formach. W dzisiejszym dniu jest to bal, dlatego życzę Państwu wspaniałej zabawy, a przede wszystkim dużo zdrowia, energii oraz spełniania różnorodnych marzeń. Głos zabrał również sekretarz gminy Udanin Andrzej Bielski, który w imieniu swoim i wójta Wojciecha Płaziuka, gratulował wspaniałej integracji, życząc przy tym udanej zabawy i dużo zdrowia. Serdeczne życzenia skierował również do zebranych Jerzy Kornaus, prezes Zarządu Delegatury ZG PCK w DOO PCK Wrocław. – Ogromnie się cieszę, że  tradycja Dnia Seniora tutaj istnieje, bo niewiele okręgów PCK to święto organizuje. Pewna idea jest zrealizowana na tym spotkaniu, jest to jednoczenie seniorów. Dziękuję bardzo za możliwość udziału w Państwa wydarzeniu oraz życzę udanego balu. Życzenia złożył również dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Zdzisław Jaksa.

O oprawę muzyczną balu zadbał DJ Mike z firmy LiveAudio. Seniorzy doskonale się bawili. Na parkiecie nie brakowało uśmiechu i pokazowych kroków tańca. Uczestnicy wspólnie zatańczyli m.in. do takich hitów jak słynne „kaczuszki”, a twist w ich wykonaniu był naprawdę zaskakujący. 

W trakcie wydarzenia rozwiązano wcześniej ogłoszone konkursy na najlepszą nalewkę, w którym I miejsce zajęła p. Irena, a II p. Monika. W konkursie na najlepsze ciasto I miejsce zajęła p. Urszula.  Natomiast w konkursie na najładniejsze przebranie zwyciężyła p. Michalina. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Oddział Rejonowy PCK w Środzie Śl.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niespodzianka, którą była fotobudka. Przebrania i śmieszne miny towarzyszyły każdej zrobionej fotografii. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również zaproszeni goście. Wykonane zdjęcia były miłą pamiątką udziału w uroczystości.

Udział w obchodach wzięli członkowie związków: Klub Seniora w Środzie Śląskiej,

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Środzie Śląskiej, Związek  Nauczycielstwa Polskiego w Środzie Śląskiej, Związek Sybiraków – Koło w Środzie Śląskiej, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych - Zarząd Koła w Środzie Śląskiej, Związek Inwalidów Wojennych Zarząd Oddziału w Środzie Śląskiej oraz  Seniorzy niezrzeszeni.

Warto nadmienić, że prócz balu, w ramach Światowego Dnia Seniora 17.10.2019 r. w sali konferencyjnej PSSE w Środzie Śl. zostało zorganizowane spotkanie pod hasłem „Bezpieczny Senior - mam prawa i nie zawaham się ich użyć”,  którego prelegentami byli: Powiatowy Rzecznik  Konsumentów w Środzie Śląskiej, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i  przedstawiciel PSSE w Środzie Śl. Omawiano na nim tematy dotyczące bezpieczeństwa Seniorów, co ważne, cieszyło ono się dużym zainteresowaniem.

(kb) / fot. kb

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.