Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Hubertus czyli święto nie tylko myśliwych w Gałowie (zdjęcia)

Hubertus czyli święto nie tylko myśliwych w Gałowie (zdjęcia)

04.11. 2018

Dziś, w to mgliste i ponure popołudnie, kiedy temperatura nie rozpieszczała, postanowiliśmy odwiedzić myśliwych, leśników i jeźdźców na teranie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Gałowie (w gminie Miękinia). Tam było naprawdę gorąco i nie było to spowodowane żarem z ogniska.

W tym wyjątkowym miejscu zorganizowano Hubertausa - święto, którego początek sięga 1444 r., a  czczono je wielkim polowaniem.

Dlatego także dziś w Gałowie nie mogło zabraknąć atrakcji nawiązujących do tradycji i obchody rozpoczęto konkurencjami dla jeźdźców konnych - konkurencją „lis szukany”, która polega na poszukiwaniu ukrytej leśnej kity i "gonitwa  za lisem” czyli pościg za jeźdźcem, który do lewego ramienia przypięty ma ogon.  - Ten, kto go zerwie, wygrywa. A w przyszłym roku to on będzie uciekać z lisią kitą - dowiedzieliśmy się na imprezie.

W międzyczasie, każdy w wolnej chwili miał okazję do zapoznania się z ofertą lokalnych wystawców. Pasieka „Anna” oferowała miody najwyższej jakości, firma „Smaczki Lopez” - przysmaki dla koni, gospodarstwo „Sery Kozie” częstowały mlekiem kozim oraz serami pleśniowymi, firma „Peregrinus” (sokolnicy) przekazała kilka cennych informacji  o ginącym gatunku sokoła wędrownego, a na tych nieco odważniejszych czekała możliwość fotografii z drapieżnym ptakiem na nadgarstku. Sklep „Organique” oferował zdrowe i naturalne kosmetyki, miłośnicy herbat mieli okazję skosztować nieco innych smaków, a „Papa Weed Poland” oferowała degustację herbaty konopnej oraz sprzedaż suszu.

Była także możliwość zwiedzenia wystaw fotografii - „Z miłości do...”  przedstawiającej przepiękne, romantyczne i malownicze zdjęcia koni i ludzi oraz „W stronę słońca" ukazującej zdjęcia koni, ich niepowtarzalną urodę i osobowość. Szczególną uwagę przykuwały zdjęcia wystawy tytułowej „Stąd do Gałowa, z Gałowa do nikąd” przedstawiające kompleks pałacowo – parkowy, z kolei ekspozycja pn. „Kto rano wstaje...” przedstawiała piękno przyrody.

Na zakończenie, na wszystkich uczestników czekał myśliwski poczęstunek serwowany prze Koło Łowieckie „Piętnastka”. Zapach fachowo przyrządzonej dziczyzny zachęcił do degustacji licznie zgromadzonych uczestników imprezy.

Czas spędzony w Gałowie umilał DJ Edi Mulić, zachęcając do zabawy w rytmach country.

(kb) fot. kb

 

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ludzie otrząśnijcie się.
Przelew już poszedł. Zdrówka ...
Wystarczy, że przejdę na drugą stronę ulicy i już jestem w Lidlu. Hip hip hura ...
Hej, ale to ten mostek to starosty jest bo tam rzeka plynie panstwowa

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…