wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Jak wyglądają wymarzone wakacje dla dzieci?
159 sklepów Intermarché i Bricomarché włączyło się do akcji Wakacje z Muszkieterami, dzięki której 550 dzieci, w tym 3 ze Środy Śląskiej, wyjechało na wymarzony wypoczynek. To już 4. edycja programu Fundacji Muszkieterów, która zorganizowała wakacje dla potrzebujących dzieci ze 127 miejscowości.

Fot. mpr Fot. mpr


Wyjazd dzieci z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych został zorganizowany przez Fundację Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Swoją cegiełkę dołożyli także klienci sklepów, którzy zasilili skarbonki ustawione przy kasach oraz zakupili torbę z fundacyjnym logo.

Turnusy odbywały się w Parku Rozrywki Julinek, położonym w sercu Puszczy Kampinoskiej. Kraina dmuchańców, park linowy, warsztaty artystyczne, zajęcia z szermierki, a także zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji Warszawy (m.in. Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik) to tylko niektóre z rozrywek, jakie Fundacja Muszkieterów zapewniła dzieciom podczas akcji Wakacje z Muszkieterami.

Jak wyglądają wymarzone wakacje dla dzieci?

Na dziecięcych Wakacjach z Muszkieterami nie było czasu na nudę. Już samo miejsce wypoczynku to nie lada atrakcja. Park Rozrywki Julinek był dawniej Bazą Cyrkową. Obecnie to prawie 30 ha parku frajdy. Dzieci korzystały m.in. z krainy dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, ekologicznego placu zabaw. Dzięki temu niemal cały wyjazd spędzały aktywnie na świeżym powietrzu.

- Na turnusy przyjeżdżały także ambasadorki akcji, florecistki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas spotkań z dziećmi nie tylko odkrywały tajniki szermierki, ale też przekazywały wartości ważne w sporcie i codziennym życiu. Cierpliwość, wytrwałość, pracowitość to tylko niektóre z nich – mówi Mateusz Witkowski, trener sekcji szermierczej Klubu Sportowego "Warta" Poznań, którą od kilkunastu lat wspiera Grupa Muszkieterów.

W czasie wymarzonych wakacji dzieci brały też udział w zajęciach plastycznych – warsztatach z ozdabiania toreb kolorowymi farbami oraz warsztatach z tworzenia graffiti.

Niektóre z atrakcji w liczbach:

 • 20 godzin zajęć z szermierki,
 • 55 km spacerów po Warszawie,
 • 111 zaprojektowanych toreb,
 • 1 mural wykonany techniką graffiti,
 • 2 pokazy szalonego naukowca.

Jakie kryteria trzeba spełnić, by wziąć udział w Wakacjach z Muszkieterami?

Proces rekrutacyjny rozpoczyna się nawiązaniem przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché kontaktu z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie, Gminnymi Ośrodkami Pomocy, Domami Dziecka, Szkołami Podstawowymi i innymi lokalnymi organizacjami.

- To te instytucje zgłaszają właścicielom sklepów dzieci, które powinny mieć szansę wyjazdu na wakacje. Następnie wnioski trafiają do organizatora wypoczynku (w ostatnich latach było to Biuro Usług Turystycznych „BUT”). Nie można zgłosić się indywidualnie, bowiem akcja opiera się na bliskiej współpracy właścicieli sklepów z instytucjami, które działają w najbliższej okolicy i najlepiej znają swoich podopiecznych – tłumaczy Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

To dzięki Fundacji Muszkieterów dzieci z rodzin niezamożnych (także te z lekkim stopniem niepełnosprawności) mogą wyjechać na wymarzone wakacje. Wakacjom z Muszkieterami przyświeca hasło „Razem możemy wszystko”, które oddaje całą ideę wyjazdów.

Jak można wesprzeć działania Fundacji Muszkieterów?

Akcję Wakacje z Muszkieterami mogą przez cały rok wspierać klienci sklepów Intermarché i Bricomarché. Przy kasach znajdują się skarbonki, które można zasilać przy każdych zakupach. Innym sposobem jest zakup torby z logo fundacji – dochód z nich jest przeznaczony na organizację wypoczynku dla potrzebujących dzieci. Do 30 września trwa także zbiórka na Allegro Lokalnie, gdzie inicjatywę może wesprzeć każdy internauta. Tutaj dostępne są szczegóły akcji: Zabierzmy dzieciaki na Wakacje z Muszkieterami!

***

O Fundacji Muszkieterów

Fundacja Muszkieterów powstała w 2002 roku z inicjatywy właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché w Polsce. Przez 19 lat działalności przekazała ponad 19 mln zł na cele społeczne i charytatywne. Jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, w szczególności dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Dodatkowo wspiera pracowników Grupy Muszkieterów znajdujących się w trudnej sytuacji. 

Wśród najważniejszych akcji Fundacji Muszkieterów wymienić można Wakacje z Muszkieterami (w ramach 4 edycji akcji Fundacja Muszkieterów zorganizowała wakacje dla 3550 dzieci, które ze względu na swoją sytuację finansową lub rodzinną nie miałyby możliwości wyjazdu na wakacje), budowę placów zabaw (dotychczas powstało 140 muszkieterskich placów zabaw w całej Polsce), wsparcie związane z epidemią koronawirusa (artykuły higieniczne i dezynfekcyjne oraz środki czystości o wartości ponad 120 tys. zł przekazane do 20 ośrodków w Polsce – głównie domów pomocy społecznej, ale także m.in. hospicjum czy zakładu opiekuńczo-leczniczego) czy organizowaną w latach 2001-2014 akcję „Konwój Muszkieterów”, w ramach której instytucjom pomocowym w ponad 200 miejscowościach w Polsce przekazano darowizny pieniężne i rzeczowe o wartości ponad 10 mln złotych.

(mpr)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 2 minut temu
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 2 minut temu
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…