sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Jechali na „podwójnym gazie” - zostali zatrzymani

SkomentujPomimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tak też było w minionym tygodniu. Na terenie powiatu średzkiego mundurowi zatrzymali kolejne osoby, które zdecydowały się na jazdę na "podwójnym gazie”!


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W pierwszym przypadku czujnością wykazał się jeden z uczestników ruchu, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, poprzedzającego samochód w którym jechał może być pod wpływem alkoholu. Jego podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili średzcy policjanci.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Jeden z uczestników ruchu na terenie miasta Środa Śląska spostrzegł, że jadący pojazdem m-ki Ford porusza się ,,zygzakiem” po całej szerokości jezdni. Dzięki obywatelskiej postawie udało się wyeliminować nietrzeźwego kierowcę, ponieważ uczestnik ruchu bez wahania zadzwonił na numer alarmowy. Jego podejrzenia były słuszne. Jak się okazało za kierownicą pojazdu osobowego marki Ford siedziała 39-letnia kobieta - mieszkanka powiatu średzkiego, od której od razu była wyczuwalna silna woń alkoholu, do tego bełkotliwa mowa i problemy z równowagą. Badanie tylko potwierdziło fakt, iż jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Kolejny nietrzeźwy kierujący pojazdem osobowym marki Opel został zatrzymany na terenie gminy Malczyce. 28-letni nieodpowiedzialny kierujący miał w sobie ponad pół promila alkoholu! Mężczyzna również odpowie karnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Za kółkiem pojazdu osobowego marki Volkswagen znalazł się też 48-letni  kierujący, który zdecydował się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, mając w sobie również ponad pół promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Środa Śląska i tam zakończył swoją dalszą podróż samochodem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi  muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy, a także ci przemieszczający się po zażyciu środków odurzających, stanowią nadal ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też każda osoba, siadając za kierownicę swojego pojazdu po alkoholu, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu, a także mieć pełną świadomość, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach zdarzeń!

Źródło: sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
KPP Środa Śląska

431 206435
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

eko006groszek

handlo trans

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.