czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. ilustracyjne / KPP Fot. ilustracyjne / KPP

Kilkunastu nietrzeźwych kierujących w rękach średzkich policjantów

Wt, 01.06.2021 16:59
 •  

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 12 kierujących, który zdecydowali się wyjechać pojazdami na drogę pod wpływem alkoholu. Byli to zarówno rowerzyści, motorowerzysta oraz dwóch kierujących samochodami, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.


- Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który jechał jednośladem mając w organizmie blisko 1 promila alkoholu. 42-latek jechał rowerem drogą w Środzie Śląskiej mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei na terenie Malczyc funkcjonariusze zatrzymali innego rowerzystę w wieku 40-lat, który jechał jednośladem z blisko 2 promilami w organizmie, a w Miękini 44-latka z ponad dwoma promilami i 62 latka z ponad pół promilem alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Najwyższym rezultatem może „pochwalić się” 47-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który jechał jednośladem z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie. Kolejne trzy inne osoby w wieku 33, 62 i 66 lat kierowały rowerem w stanie po użyciu alkoholu - podsumowuje policjantka.

Policjanci nałożyli na nietrzeźwych kierujących rowerem oraz w stanienie po użyciu alkoholu grzywny w postaci mandatów karnych.

W ręce średzkich policjantów wpadło również dwóch mieszkańców powiatu średzkiego w wieku 24 i 39 lat, którzy zupełnie ignorując zasady bezpieczeństwa usiedli za kierownicę swoich samochodów znajdując się w stanie nietrzeźwości. - Obaj kierowali pojazdami mając w organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Mężczyźni muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu, podobnie jak 44-letni mężczyzna, który kierował motorowerem marki Toros znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji.

Średzcy policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących pojazdami o ostrożność na drodze i trzeźwość za kierownicą.

(rol/ms)

 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 2


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…