niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kilkunastu nietrzeźwych kierujących w rękach średzkich policjantówW miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 12 kierujących, który zdecydowali się wyjechać pojazdami na drogę pod wpływem alkoholu. Byli to zarówno rowerzyści, motorowerzysta oraz dwóch kierujących samochodami, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.


Fot. ilustracyjne / KPP Fot. ilustracyjne / KPP


- Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który jechał jednośladem mając w organizmie blisko 1 promila alkoholu. 42-latek jechał rowerem drogą w Środzie Śląskiej mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei na terenie Malczyc funkcjonariusze zatrzymali innego rowerzystę w wieku 40-lat, który jechał jednośladem z blisko 2 promilami w organizmie, a w Miękini 44-latka z ponad dwoma promilami i 62 latka z ponad pół promilem alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Najwyższym rezultatem może „pochwalić się” 47-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który jechał jednośladem z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie. Kolejne trzy inne osoby w wieku 33, 62 i 66 lat kierowały rowerem w stanie po użyciu alkoholu - podsumowuje policjantka.

Policjanci nałożyli na nietrzeźwych kierujących rowerem oraz w stanienie po użyciu alkoholu grzywny w postaci mandatów karnych.

W ręce średzkich policjantów wpadło również dwóch mieszkańców powiatu średzkiego w wieku 24 i 39 lat, którzy zupełnie ignorując zasady bezpieczeństwa usiedli za kierownicę swoich samochodów znajdując się w stanie nietrzeźwości. - Obaj kierowali pojazdami mając w organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Mężczyźni muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu, podobnie jak 44-letni mężczyzna, który kierował motorowerem marki Toros znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji.

Średzcy policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących pojazdami o ostrożność na drodze i trzeźwość za kierownicą.

(rol/ms)
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 42 minut temu
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 54 minut temu
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…