środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

9 CommentsWczoraj (08.03.2022) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Włodarze gmin przekazali informacje o liczbie zorganizowanych miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Wczoraj w Powiecie dane te przedstawiały się następująco: 253 miejsca, 157 zajętych, 86 wolnych. Liczby te nie dotyczą kwater prywatnych. Samorządy poinformowały również o prowadzonych zbiórkach darów, tworzonej bazie miejsc noclegowych, sposobach zagospodarowania czasu wolnego oraz udzielanej pomocy medycznej.

Przedstawiciel PCZK omówił m.in. kwestie pozyskiwania łóżek, materaców oraz pościeli z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, pismo wojewody o zwiększeniu liczby miejsc noclegowych przez samorządy oraz kwestię miejsc zakwaterowania refundowanych przez wojewodę.

Komendant powiatowy policji przedstawił główne problemy związane z zaistniałą sytuacją: handel ludźmi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, próby podszywania się pod uchodźców przez osoby niepożądane, zbiórki darów i środków prowadzone przez oszustów. Zaapelował o czujność i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości. Dotychczas nie odnotowano w naszym Powiecie żadnych zdarzeń z udziałem uchodźców.

Dyrektor sanepidu zapewniła o gotowości szczepień przeciwko COVID-19 przybyłych osób. Zwróciła uwagę na brak obowiązku szczepień przeciwko odrze i polio na Ukrainie, a także możliwości pojawienia się problemów związanych z trudnościami w przestrzeganiu higieny. Przypomniała o refundacji badań diagnostycznych dzieci przez NFZ.

PUP przygotował na swojej stronie zakładkę dedykowaną Ukraińcom, rozesłał także maile z apelem wsparcia do lokalnych pracodawców. Niektórzy z przybyłych podjęli już pracę na własną rękę. Więcej instrumentów aktywizacji zostanie uruchomionych po wprowadzaniu przygotowywanej przez rząd specustawy.

Kierownik wydziału edukacji przekazał informacje o uproszczonej procedurze przyjmowania uczniów do szkół średnich. Dyrektor PCPR-u zwróciła uwagę, aby w miarę możliwości rejestrować również kto opuszcza nasz powiat, w jakim kierunku się udaje lub kto ich odbiera.

Powiat Średzki – RFP
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo