piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana



Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego




Wczoraj (08.03.2022) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Włodarze gmin przekazali informacje o liczbie zorganizowanych miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Wczoraj w Powiecie dane te przedstawiały się następująco: 253 miejsca, 157 zajętych, 86 wolnych. Liczby te nie dotyczą kwater prywatnych. Samorządy poinformowały również o prowadzonych zbiórkach darów, tworzonej bazie miejsc noclegowych, sposobach zagospodarowania czasu wolnego oraz udzielanej pomocy medycznej.

Przedstawiciel PCZK omówił m.in. kwestie pozyskiwania łóżek, materaców oraz pościeli z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, pismo wojewody o zwiększeniu liczby miejsc noclegowych przez samorządy oraz kwestię miejsc zakwaterowania refundowanych przez wojewodę.

Komendant powiatowy policji przedstawił główne problemy związane z zaistniałą sytuacją: handel ludźmi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, próby podszywania się pod uchodźców przez osoby niepożądane, zbiórki darów i środków prowadzone przez oszustów. Zaapelował o czujność i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości. Dotychczas nie odnotowano w naszym Powiecie żadnych zdarzeń z udziałem uchodźców.

Dyrektor sanepidu zapewniła o gotowości szczepień przeciwko COVID-19 przybyłych osób. Zwróciła uwagę na brak obowiązku szczepień przeciwko odrze i polio na Ukrainie, a także możliwości pojawienia się problemów związanych z trudnościami w przestrzeganiu higieny. Przypomniała o refundacji badań diagnostycznych dzieci przez NFZ.

PUP przygotował na swojej stronie zakładkę dedykowaną Ukraińcom, rozesłał także maile z apelem wsparcia do lokalnych pracodawców. Niektórzy z przybyłych podjęli już pracę na własną rękę. Więcej instrumentów aktywizacji zostanie uruchomionych po wprowadzaniu przygotowywanej przez rząd specustawy.

Kierownik wydziału edukacji przekazał informacje o uproszczonej procedurze przyjmowania uczniów do szkół średnich. Dyrektor PCPR-u zwróciła uwagę, aby w miarę możliwości rejestrować również kto opuszcza nasz powiat, w jakim kierunku się udaje lub kto ich odbiera.

Powiat Średzki – RFP

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 21 minut temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 5 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …