poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejne spotkanie sołtysów z powiatu średzkiego

3 CommentsZ inicjatywy Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego 22 września w starostwie odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono ofertę usług medycznych świadczonych przez Średzkie Centrum Zdrowia SPZOZ.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


To już kolejne spotkanie organizowane przez Forum i adresowane do sołtysów z powiatu średzkiego. W lutym sołtysi pogłębiali swoją wiedzę na temat programu Polski Ład oraz działań i projektów realizowanych przez średzką komendę policji. Sołtysi oraz rady sołeckie pełnią szczególną rolę w przekazywaniu istotnych informacji mieszkańcom i takie założenie przyświecało również wrześniowemu spotkaniu.

Zebranych przywitała prezeska stowarzyszenia Rafaela Sztukowska. Obecnym na spotkaniu wójtom Miękini i Kostomłotów oraz przedstawicielce Gminy Udanin podziękowała za przyjazd i zmobilizowanie swoich sołtysów.

Spotkanie składało się z trzech części. Jako pierwszy głos zabrał wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy, który przybliżył historię odzyskiwania nieruchomości oraz utworzenia, uchwałą rady powiatu przyjętą jednogłośnie, Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej.

Ofertę usług medycznych świadczonych przez Średzkie Centrum Zdrowia przedstawiła dyrektorka tej placówki Joanna Waluchowska. Swoje wystąpienie rozpoczęła od przybliżenia założeń organizacyjnych utworzonego podmiotu leczniczego oraz koncepcji na realizację usług zdrowotnych. Następnie omówiła zakres działalności otwartych w lipcu poradni specjalistycznych, zasady przyjmowania pacjentów, a także ofertę w zakresie wykonywanych przez podmiot badań diagnostycznych i zabiegowych. Swoje wystąpienie zakończyła krótkim podsumowaniem działalności podając liczby udzielonych porad w podziale na miejsce zamieszkania pacjentów. Za lipiec i sierpień przedstawiały się one następująco:

Środa Śląska Miasto - 502

Środa Śląska Gmina - 292

Gmina Miękinia - 144

Gmina Kostomłoty - 121

Gmina Malczyce - 101

Gmina Udanin - 35

Suma: 1195

Trzecia część spotkania to panel dyskusyjny. Pani dyrektor odpowiadała na pytania zebranych, które dotyczyły m.in. przyjmowania pacjentów w stanach nagłego pogorszenia stanu zdrowia, zakresu świadczeń leczniczych i diagnostycznych realizowanych przez lekarza onkologa, zasad udzielania świadczeń w poradniach dla dorosłych na rzecz dzieci, czy też uruchomienia kolejnych poradni specjalistycznych.

Z wyjątkiem Gminy Środa Śląska, frekwencja na spotkaniu była wysoka. Sołtysi otrzymali rzetelne informacje na temat pakietu usług i - co niezwykle istotne - poznali również plany Średzkiego Centrum Zdrowia odnośnie dalszej działalności. – Jak pokazały statystyki przedstawione przez panią dyrektor Waluchowską, potrzeba przekazywania informacji o bezpłatnych usługach jest ogromna. Do tej pory wśród pacjentów Średzkiego Centrum Zdrowia dominują mieszkańcy gminy Środa Śląska. Mieszkańcy pozostałych czterech gmin to zaledwie kilkanaście procent korzystających z usług. Liczymy, że dzięki spotkaniom organizowanym przez Forum Sołtysów skracamy dystans między starostwem powiatowym a sołectwami, a w konsekwencji działania urzędów są bardziej przejrzyste i odpowiadają na rzeczywiste potrzeby mieszkańców – podsumowała spotkanie prezeska stowarzyszenia Rafaela Sztukowska.

Powiat Średzki – RFP

scz pl
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

allago tworzymy

handlo

handlo trans