sobota 01.04.2023

Imieniny: Grażyny Ireny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu przez średzkich policjantów

SkomentujRozpoczęły się ferie zimowe. Za nami pierwszy weekend wyjazdów na wypoczynek. Dla średzkich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Mundurowi eliminowali z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą zagrażali sobie oraz innym użytkownikom ruchu. Funkcjonariusze w trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, stan techniczny i, co najważniejsze, na stan trzeźwości kierowców! W wyniku przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu czterech mieszkańców powiatu średzkiego, którzy kierowali pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu.


Fot. ilustracyjne / pixabay Fot. ilustracyjne / pixabay


Pierwszy kierujący jechał ciągnikiem rolniczym i "wpadł" na terenie gminy Środa Śląska podczas kontroli drogowej. Po zbadaniu 30-letniego mieszkańca powiatu średzkiego okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Mało tego! Okazało się bowiem, że mieszkaniec gminy Środa Śląska kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna odpowie karnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Drugi nieodpowiedzialny kierujący to miłośnik „dwóch kółek” w wieku 44-lat, który jechał rowerem na terenie miasta Środa Śląska, również pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 1000 zł, a dalszą podróż kontynuował już na pieszo.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 43-letni mieszkaniec gminy Udanin, który jechał pojazdem osobowym marki Skoda. Miał w sobie ponad 2 promile alkoholu! Mężczyzna ten w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu w takim stanie. Lekkomyślny kierujący stracił swoje prawo jazdy, a za swoje czyny grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Mundurowym nie umknął również nieodpowiedzialny obywatel Ukrainy, który, jak twierdzi, od dłuższego czasu przebywa na terenie gminy Miękinia. 42- letni mężczyzna mając w sobie ponad promil alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu marki Ford Focus i wyjechał na drogę. Mężczyzna został zatrzymany, po wytrzeźwieniu trafił na salę sądową. Czynności wykonane zostały w trybie przyśpieszonym. Sędzia uznał go winnym zarzucanego mu czynu i wymierzył trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz karę grzywny w wysokości 5000 zł.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, a złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006