sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejni poszukiwani zatrzymani na terenie powiatu średzkiego

SkomentujW minionym tygodniu średzcy policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, które ukrywały się przed organami ścigania. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 27 do 65 lat. Osoby te nie unikną odpowiedzialności za popełnione czyny w przeszłości. Jak pokazują policyjne statystyki ustalenie miejsca przebywania osób poszukiwanych i ich zatrzymanie, to tylko kwestia czasu.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych doprowadzenie do miejsc odbycia zaległej kary pozbawienia wolności lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policyjna służba to nie tylko kontrole drogowe i przeprowadzane interwencje, to także poszukiwanie i zatrzymywanie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich jest zatrzymywana w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z interwencjami. Zdarzają się również sytuacje, że osoby poszukiwane chcą rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny zostają zwolnione.

W ostatnim tygodniu średzcy policjanci zatrzymali sześć osób, które były poszukiwane przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej oraz Prokuraturę Rejonową w Środzie Śląskiej. Sześciu mężczyzn w wieku od 27 do 65 lat nie uniknie odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu średzkiego, którzy pomimo wyznaczenia im terminu do stawienia się w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, nie stawili się, a następnie ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych:poszukiwani.policja.pl. Na portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Przypominamy również o tym, że jeśli znane jest nam miejsce pobytu osoby poszukiwanej, bądź jesteśmy w posiadaniu informacji, które mogą przyczynić się do jej zatrzymania należy powiadomić bezpośrednio Funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i przekazać informację osobiście, telefonicznie, bądź za pośrednictwem poczty e-mail: 

TEL: 47-872-22-40
TEL: 47-872-22-00
NUMER ALARMOWY 112  

ADRES E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobom przekazującym informacje na temat osób poszukiwanych gwarantujemy pełną anonimowość.

„Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratora art 280 § 1 kpk. Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie jemu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 art. 239 § 1 kk.„

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.