poniedziałek 15.04.2024

Imieniny: Ludwiny Wacławy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejni poszukiwani zatrzymani przez średzkich policjantów

SkomentujŚredzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, które ukrywały się przed organami ścigania.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu średzkiego w wieku od 31 do 58 lat, którzy byli poszukiwani przez Sąd w Środzie Śląskiej i w Zielonej Górze. Czterech mężczyzn przewieziono do placówek penitencjarnych celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Jednym z zatrzymanych był 58-letni mężczyzna, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być poszukiwany na podstawie wpisu do SIS (System Informacyjny Schengen) przez stronę niemiecką celem ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi po wykonaniu czynności zwolnili zatrzymanego, a stosowną informację przekazali do Biura Współpracy Międzynarodowej KGP.

Co to jest System Informacyjny Schengen (SIS)?

Strefa Schengen to obszar bez kontroli na granicach wewnętrznych państw wchodzących w jej skład. Kontrole we wzmocnionym zakresie nadal obowiązują jedynie na granicach zewnętrznych. Wprowadzenie udogodnień w zakresie podróżowania po obszarze bez kontroli granicznych objęło jednak wszystkie osoby, także nielegalnych imigrantów i przestępców. W związku z powyższym, zaistniała konieczność wprowadzenia środków kompensacyjnych służących zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa całej Strefy.

Jednym z takich instrumentów jest System Informacyjny Schengen (SIS) – nowoczesne narzędzie informatyczne dające gwarancję bezpieczeństwa. SIS to największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.   

Wyjątkowość tego systemu opiera się na zadaniach, jakie pełni i jego zasięgu terytorialnym. Zbudowanie takiego narzędzia informatycznego przy uwzględnieniu specyficznych, technicznych rozwiązań jego użytkowników, a także z poszanowaniem ich ustawodawstwa sprawia, iż jest to jedno z największych osiągnięć Unii Europejskiej.

Źródło: policja.pl 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

handlo

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.