sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejni poszukiwani zatrzymani przez średzkich policjantów

SkomentujŚredzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, które ukrywały się przed organami ścigania.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu średzkiego w wieku od 31 do 58 lat, którzy byli poszukiwani przez Sąd w Środzie Śląskiej i w Zielonej Górze. Czterech mężczyzn przewieziono do placówek penitencjarnych celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Jednym z zatrzymanych był 58-letni mężczyzna, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być poszukiwany na podstawie wpisu do SIS (System Informacyjny Schengen) przez stronę niemiecką celem ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi po wykonaniu czynności zwolnili zatrzymanego, a stosowną informację przekazali do Biura Współpracy Międzynarodowej KGP.

Co to jest System Informacyjny Schengen (SIS)?

Strefa Schengen to obszar bez kontroli na granicach wewnętrznych państw wchodzących w jej skład. Kontrole we wzmocnionym zakresie nadal obowiązują jedynie na granicach zewnętrznych. Wprowadzenie udogodnień w zakresie podróżowania po obszarze bez kontroli granicznych objęło jednak wszystkie osoby, także nielegalnych imigrantów i przestępców. W związku z powyższym, zaistniała konieczność wprowadzenia środków kompensacyjnych służących zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa całej Strefy.

Jednym z takich instrumentów jest System Informacyjny Schengen (SIS) – nowoczesne narzędzie informatyczne dające gwarancję bezpieczeństwa. SIS to największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.   

Wyjątkowość tego systemu opiera się na zadaniach, jakie pełni i jego zasięgu terytorialnym. Zbudowanie takiego narzędzia informatycznego przy uwzględnieniu specyficznych, technicznych rozwiązań jego użytkowników, a także z poszanowaniem ich ustawodawstwa sprawia, iż jest to jedno z największych osiągnięć Unii Europejskiej.

Źródło: policja.pl 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

taxi stas

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.