wtorek 23.04.2024

Imieniny: Jerzego Wojciecha Idziego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu. Brawa za obywatelską postawę!

SkomentujW miniony wtorek w godzinach wieczornych, podczas wykonywania czynności służbowych średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na autostradzie A-4 został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego nietrzeźwy kierujący. Ich wzorowa reakcja być może zapobiegła tragedii, a kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Uczestnicy ruchu drogowego jadąc autostradą A-4 w kierunku Wrocławia zauważyli pojazd osobowy marki Audi, którego sposób jazdy był irracjonalny. Z ich relacji wynika, iż kierujący Audi w pewnym momencie zaczął gwałtownie hamować, ostatecznie zatrzymał swój pojazd na prawym pasie ruchu. Mężczyźni poruszający się za tym pojazdem, od razu postanowili sprawdzić czy nic niepokojącego nie dzieje się z kierowcą. Gdy wyczuli od kierowcy alkohol uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabrali mu kluczyki ze stacyjki, a następnie przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Po czym natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112 . Po chwili od zgłoszenia na miejscu byli już policjanci średzkiej drogówki.  

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący miał dwa promile alkoholu w organizmie!

Mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Teraz 61-latek będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policja przypomina i apeluje!

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi  muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji - przypominamy: Jeżeli widzą Państwo, niepokojące zachowanie innych uczestników ruchu i podejrzewają, że takie osoby mogą być pod wpływem alkoholu bądź innych środków należy im uniemożliwić kontynuowanie dalszej jazdy.
Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, dyspozytorzy przekażą informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mężczyzn, którzy czując się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, zareagowali w sposób właściwy, być może zapobiegając tragedii. Policjanci kierują słowa podziękowania za wzorowe zachowanie i postawę godną naśladowania dla świadków zdarzenia, którzy działali w słusznej sprawie!

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

Źróło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

Nie przegap tych artykułów.