sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Komunikat w związku z wojewódzkimi ćwiczeniami ratowniczymi
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej informuje, że teren powiatu średzkiego będzie jednym z gospodarzy wojewódzkich ćwiczeń ratowniczych „ODRA 21”. Planowany termin to 22 września 2021 r. w godz. od 09.00 do 14.30. Główne działania będą prowadzone na obszarze Zalewu Prężyckiego oraz bezpośrednio przyległym terenie.

Fot. KP PSP Ropczyce Fot. KP PSP Ropczyce


Ponadto, jako współorganizator ćwiczeń aplikacyjnych i szkolenia dla przedstawicieli instytucji, służb i straży wszystkich szczebli, w dniu 21 września br. Starosta Średzki zaprosił uczestników do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Tematem szkolenia, ćwiczeń aplikacyjnych oraz ratowniczych będzie organizacja akcji ratowniczej związanej z powodzią na terenie województwa dolnośląskiego i zdarzeniami dotyczącymi zagrożenia powodzią z wykorzystaniem pododdziałów Dolnośląskiej Brygady Odwodowej , w tym specjalistycznych grup ratowniczych PSP, przy współudziale struktur zarządzania kryzysowego, służb, inspekcji i straży w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia ratownicze jednocześnie będą odbywać się na terenie 3 powiatów tj. średzkim, trzebnickimi i wołowskim wraz z wykorzystaniem wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego.

Scenariusz epizodu realizowanego na zalewie Prężyckim przewiduje gwałtowne, związane z przejściem fali powodziowej, odcięcie półwyspu, który tworzy zalew i konieczność podjęcia działań poszukiwaczo – ratowniczych i ewakuacyjnych osób zaginionych. Przewiduje się udział ok. 100 strażaków i ratowników WOPR i PRM, w tym kilkanaście jednostek sprzętu pływającego.

W związku z powyższym mogą nastąpić pewne utrudnienia związane z przemieszczaniem się znacznych ilości pojazdów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sprzętem pływającym w godzinach porannych między 7 a 8 oraz popołudniowych 14 a 15 niemal na trenie całego powiatu.

Dziękujemy za zrozumienie.

Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej
w Środzie Śląskiej

 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  6 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Przecież te pastuchy jeżdżą jak chcą i robią co chcą , a tutejsza policja ma to w poważaniu ,
  lepiej zamknąć oczy i... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…