wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. KP PSP Ropczyce Fot. KP PSP Ropczyce

Komunikat w związku z wojewódzkimi ćwiczeniami ratowniczymi

Pn, 20.09.2021 10:16
 •  

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej informuje, że teren powiatu średzkiego będzie jednym z gospodarzy wojewódzkich ćwiczeń ratowniczych „ODRA 21”. Planowany termin to 22 września 2021 r. w godz. od 09.00 do 14.30. Główne działania będą prowadzone na obszarze Zalewu Prężyckiego oraz bezpośrednio przyległym terenie.


Ponadto, jako współorganizator ćwiczeń aplikacyjnych i szkolenia dla przedstawicieli instytucji, służb i straży wszystkich szczebli, w dniu 21 września br. Starosta Średzki zaprosił uczestników do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Tematem szkolenia, ćwiczeń aplikacyjnych oraz ratowniczych będzie organizacja akcji ratowniczej związanej z powodzią na terenie województwa dolnośląskiego i zdarzeniami dotyczącymi zagrożenia powodzią z wykorzystaniem pododdziałów Dolnośląskiej Brygady Odwodowej , w tym specjalistycznych grup ratowniczych PSP, przy współudziale struktur zarządzania kryzysowego, służb, inspekcji i straży w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia ratownicze jednocześnie będą odbywać się na terenie 3 powiatów tj. średzkim, trzebnickimi i wołowskim wraz z wykorzystaniem wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego.

Scenariusz epizodu realizowanego na zalewie Prężyckim przewiduje gwałtowne, związane z przejściem fali powodziowej, odcięcie półwyspu, który tworzy zalew i konieczność podjęcia działań poszukiwaczo – ratowniczych i ewakuacyjnych osób zaginionych. Przewiduje się udział ok. 100 strażaków i ratowników WOPR i PRM, w tym kilkanaście jednostek sprzętu pływającego.

W związku z powyższym mogą nastąpić pewne utrudnienia związane z przemieszczaniem się znacznych ilości pojazdów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sprzętem pływającym w godzinach porannych między 7 a 8 oraz popołudniowych 14 a 15 niemal na trenie całego powiatu.

Dziękujemy za zrozumienie.

Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej
w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Mieszkaniec 2 powiedział(a) Więcej
  Droga Gościsław Udanin  kiedy?Zróbcie coś z rowami zasypanymi przez rolników bo zboże... godzinę temu.
 • Gość powiedział(a) Więcej
  W gm Miękinia nie ma wody i kanalizacji , wstrzymane pozwolenia na budowe a lampy led bede 10 godzin temu.
 • vv powiedział(a) Więcej
  Na większości lokalnych portali obiecują  w Ładzie... Również na miedziowym jest... 13 godzin temu.
 • Mieszkanka Piotrowic powiedział(a) Więcej
  Kolejny raz widać że ludzie nie są obojętni na losy innych  ? 15 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM