poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kradł sprzęt, karty płatnicze... Teraz trafił do aresztu

Kradł sprzęt, karty płatnicze... Teraz trafił do aresztu

10.09. 2019

45-latek, któremu średzcy policjanci udowodnili popełnienie blisko dwudziestu czynów zabronionych, najbliższe miesiące sędzi w areszcie.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w sierpniu br. ukradł kartę płatniczą obywatelowi Ukrainy, a następnie wielokrotnie posłużył się nią, dokonując na terenie miasta płatności za zakupy. Policjanci udowodnili mu 16 tego rodzaju czynów. Mężczyzna spowodował tym samym straty na łączną kwotę ponad 600 złotych - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

 Zdaniem policji mężczyzna ma na swoim koncie ma kolejne przestępstwa. Na początku miesiąca dwukrotnie wszedł do pomieszczeń biurowych i wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał cenne przedmioty.

- W ten sposób wszedł w posiadanie laptopa, telefonów komórkowych, w tym jednego o wartości 5 tysięcy złotych, dokumentów oraz kart płatniczych. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w łącznej wysokości ponad 7200 złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie również zarzut kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych - wyjaśnia policjantka.

W związku z popełnionymi przestępstwami 45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu 19 zarzutów. Mężczyzna odpowie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności.

- Decyzją sądu wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - mówi rzeczniczka policji i przypomina, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

To ten ćpun ci łaził po świdnickiej i chciał laptopa sprzedać bo nie mial na działkę,długo się nie nalatał na wolności-jechac z ćpunami i dilerami więcej Policji na świdnickiej, wyłapać te wszystkie menty że społeczeństwa tych ćpunów, narkomanów,ćpakoli i dilerów średzkich że świdnickiej

This comment was minimized by the moderator on the site

{naruszenie regulaminu}

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ciekaw jestem czy nadał będzie tam stal ten garaż pani B.S. i czy w końcu ta kupę złomu ,wywiezie HD...
Czaskalski z wielkiej miłości do Izraelitów, chce im dać odszkodowanie 200 miliardów złotych.To są...
Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…