czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kwietniowa sesja Rady Powiatu28 kwietnia po raz 47. obradowała Rada Powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym tematem posiedzenia była pomoc społeczna.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Sesja rozpoczęła się od dodania do porządku obrad dodatkowych uchwał. Następnie starosta powiatu przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Zarząd zbierał się w tym czasie cztery razy i podjął dziesięć uchwał należących do jego kompetencji.

Kolejnym punktem sesji były informacje na temat działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2021 rok oraz zasobów pomocy społecznej. Informacje te zostały omówione na komisjach i na sesji nie było do nich pytań i uwag.

W punkcie przeznaczonym dla wyborców głos zabrał radny Gminy Malczyce, który poruszył kwestię budowy chodnika w Szymanowie i zawnioskował o jego wykonanie w miarę posiadanych środków.

W punkcie "podjęcie uchwał" radni przyjęli ich trzy, w sprawie:

 • wyrażenia zgody na zawarcie przez Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej z Gminą Środa Śląska umowy użyczenia nieruchomości gruntowej położonej w obrębie miejscowości Michałów;
 • określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
 • zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.

Na kwietniowej sesji radni nie zgłaszali interpelacji i zapytań. Złożono jeden wniosek, który dotyczył ujęcia w budżecie powiatu wykonania projektu budowy ścieżki rowerowej Zabłoto - Jenkowice - Piersno. W sprawach różnych przewodniczący rady przekazał informacje na temat obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja, Dnia Niepodległości oraz Nocy Muzeów. 

Po sesji radnych zaproszono do Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ, aby obejrzeli efekty modernizacji. Informacje na temat specjalistycznych poradni oraz planów na najbliższe miesiące przedstawiła dyrektor placówki Joanna Waluchowska.

Powiat Średzki - RFP

5829 2
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 38 minut temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…