niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Lekcje dla dzieci i młodzieży w średzkim muzeum
Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zaprasza dzieci i młodzież na lekcje oraz warsztaty przybliżające zagadnienia związane ze sztuką i lokalną historią.

Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników i opierają się na aktualnie prezentowanych wystawach stałych i czasowych. W ciekawy sposób wprowadzają w świat sztuki i kultury. - Wszystkie zajęcia zakładają aktywny udział całej grupy i są okazją do połączenia nauki z pasją tworzenia, samodzielnymi poszukiwaniami, ćwiczeniem umiejętności pracy w grupach - informują pracownicy jednostki i dodają, że wizyty w muzeum to cenne przeżycie dla dziecka. - Wspomagają jego ogólny rozwój, uczą zachowania w miejscu publicznym i współdziałania z rówieśnikami, pomagają doskonalić umiejętności językowe i artystyczne, rozwijając przy tym kreatywne myślenie - wyjaśniają.

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach otwarcia muzeum. Przeprowadzane są wyłącznie po uprzednim umówieniu się pod nr tel. 71 396 09 15. Zapisana grupa powinna liczyć co najmniej pięć osób.

Aktualnie do wyboru są m.in.:

Lekcje stałe:

1. Historia czasu. Jak zmierzyć czas - od kalendarza do zegara

Historia kalendarza i zegara, poznajemy przyrządy do mierzenia czasu oraz jak człowiek poradził sobie z dostosowaniem życia codziennego z porami dnia i roku. Prelekcja połączona z działaniami plastycznym – projekt i wykonanie zegara słonecznego.

2. Rzemiosło cechowe

Historia i rodzaje dawnego rzemiosła, losy edukacji rzemieślnika – od ucznia przez czeladnika do majstra. Poznawanie i projekt znaków cechowych rzemieślników. Działania plastyczne – projekt znaku cechowego dla dowolnego rzemiosła.

3. Ginące zawody (kołodziejstwo, bednarstwo, ciesielstwo)

Wykład o ginących zawodach połączony ze zwiedzaniem wystawy „Warsztat - dawne narzędzia do obróbki drewna”.

4. Ceramika pradziejowa

Historia ceramiki. W jaki sposób człowiek wpadł na pomysł lepienia naczyń glinianych i nauczył się przetwarzać ją w ceramikę. Działania plastyczne – lepienie naczyń z gliny metodą pradziejową.

5. Gry i zabawy przez wieki

Lekcja wprowadzająca w fascynujący świat gier i zabaw. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzą najstarsze gry, jakie były ich zasady i na koniec rozegrają pasjonującą rozgrywkę.

Lekcje czasowe (związane z aktualnie prezentowanymi wystawami czasowymi):

6. Zamki i pałace (16 lutego - 13 marca, 6 maja - 19 czerwca)

Oprowadzanie po wystawie czasowej "Zamki i pałace ziemi średzkiej". Historia pałaców i zamków Ziemi Średzkiej, czas ich powstania i losy właścicieli. Działania plastyczne - wspólnie „wybudujemy” zamek z kartonów i z rolek papierowych inspirowany poznanymi budowlami.

7. Czas na rękodzieło

Lekcja połączona z oprowadzaniem po wystawie "Talenty z sąsiedztwa, cz. II rękodzieło". Warsztaty związane z technikami poznanymi podczas oprowadzania po wystawie. Tematy zajęć do uzgodnienia z opiekunem grupy.

opr. Powiat Średzki - RFP

5734 lekcje muzealne plakat

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 3 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …