Malczycka podstawówka im. Skarbów Dolnego Śląska

Malczycka podstawówka im. Skarbów Dolnego Śląska

04.10. 2018

Szkoła Podstawowa w Malczycach  po wielu latach ponownie otrzymała imię. Od dziś budynek przy ulicy Szkolnej nosi nazwę im. Skarbów Dolnego Śląska.

We wcześniejszych latach placówka nosiła imię Generała Karola Świerczewskiego. Dzisiaj na wystawie zorganizowanej przy okazji nadania jej imienia, udało nam się znaleźć herb z tą nazwą.

Uroczystość rozpoczęto przed budynkiem szkolnym, gdzie przecięto symboliczną wstęgę oraz poświęcono budynek, wraz z tablicą. 

- Nie bez przyczyny szkoła nosi nazwę Skarbów Dolnego Śląska. Nie mam tu namyśli otaczających nas wielu pięknych zamków oraz zabytków, a Was drodzy uczniowie. To właśnie Wy jesteście najważniejszym skarbem Szkoły Podstawowej w Malczycach  – podkreślił ks. dziekan Jarosław Witoszyński.

Po inauguracji szkolnego święta, goście udali się ozdobionymi w ciekawostki Sarbów Dolnego Śląska korytarzami szkoły do auli.

- Przez kilka miesięcy poprzedzających dzisiejszą uroczystość uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niej. Począwszy od wyboru imienia dla szkoły wspólnie z gronem pedagogicznym oraz radą rodziców, poprzez wycieczki, przez tworzenie makiet, rysunków i plakatów, również poprzez słuchanie wierszy i opowiadań o Dolnym Śląsku, a także konkursów wiedzy oraz finału projektu uwiecznionego dzisiejszym spotkaniem  – przywitali gości przedstawiciele grona uczniowskiego.

Zgromadzonych przywitała także p. dyrektor szkoły, mgr. Marzena Łaziuk: - Szanowni Państwo, miło mi Was dzisiaj powitać w tak ważnym dniu dla naszej szkoły. Do nadania imienia przygotowywaliśmy się dosyć długo. Wszyscy Państwo jako przedstawiciele różnych instytucji będzie mieli okazję się wypowiedzieć w tej kwestii. No i wypadło na Skarby Dolnego Śląska. Rada rodziców i rada pedagogiczna, prawie w 100 % poparła ten wybór. Jest mi niezmiernie miło w tym ważnym, szczególnym dniu dla naszej szkoły powitać naszych gości.

Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się przekazanie sztandaru dla szkoły.

Uroczystość podkreśliły występy uczniów, którzy m.in. zaśpiewali: "Tu jest moje miejsce, tu jest mój ciasny, ale własny dom..." Na zakończenie, uczniowie wraz z nauczycielem, przygotowali krótkie  przedstawienie.

(kb) fot. kb

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

nazwa co najmniej dziwna, dlaczego by nie nazwać np. imieniem kogoś znaczącego kto pochodzi z gminy ???

This comment was minimized by the moderator on the site

np. Joanny Sz.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację