niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Małe kaczki na trasie Bike Maratonu w Miękini - pomocy udzielili strażacy i policjanciW miniony weekend (23-24 kwietnia) gmina Miękinia była areną zmagań rowerzystów oraz kolarzy startujących w cyklu Bike Maraton i Szosowy Klasyk. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, monitorując przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierując ruchem i organizując niezbędne objazdy. Na jednym z odcinków rozgrywanych zawodów pojawili się nieoczekiwani uczestnicy - dzikie kaczki.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W działania związane z zabezpieczeniem wyścigu kolarskiego zaangażowani byli policjanci, strażacy ochotnicy i strażnicy gminni. Sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Zabezpieczenie imprezy przebiegło bez niepożądanych wydarzeń ale nie bez niespodzianek. A o takiej możemy mówić w trakcie sobotnich zmagań. Wtedy na trasę przejazdu uczestników wbiegło 6 malutkich kaczuszek. Z pomocą ruszyli niezwłocznie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni oraz Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej mł. asp. Tomasz Podolski.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników całej imprezy oraz kaczek, które musiały odłączyć się od matki, strażacy pełniący służbę na jednym z odcinków trasy umieścili zwierzęta w kartonie. Do samego końca wyścigu funkcjonariusze wypatrywali kaczej mamy ale bezskutecznie. Wobec tego przygarnął je jeden ze strażaków, który dał im nowy dom - informuje mł. asp. Karol Dudziak.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

Media
<-- || -->

 

  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…