poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Mały Lucjan choruje na neuroblastomę i bardzo potrzebuje naszej pomocy

1 CommentLucjan Sołtys ma zaledwie trzynaście miesięcy, a już przeszedł w swoim życiu więcej niż niejeden dorosły. W maju tego roku u chłopca zdiagnozowano neuroblastomę, czyli rzadki, dziecięcy nowotwór powstający w jamie brzusznej. Koszty leczenia są wysokie, a czasu coraz mniej…


Fot. https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka Fot. https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka


Lucjan urodził się 13 kwietnia 2021 roku. Ze względu na wcześniejsze straty ciąż rodzice wykonali wcześniej wiele badań oraz wizyt kontrolnych. - Sprawdzaliśmy wszystko! Niestety, jak się później okazało - to nie wystarczyło… - opowiadają rodzice. Lucjan już jako noworodek zarażał uśmiechem. Mało płakał, głośno się śmiał i zaczepiał wszystkich dookoła.

Od drugiego miesiąca życia regularnie uczęszczał na rehabilitację ze względu na słabe mięśnie brzucha, które powodowały jego powiększenie. Wtedy też wykonano Lucjanowi pierwsze USG kontrolne, które wykazało, że wszystko jest w porządku. Po roku fizjoterapeutka zasugerowała, aby ponowić USG, ponieważ brzuszek mimo intensywnych ćwiczeń wciąż się nie zmniejszył.

- I choć podczas badania pani doktor milczała, jej smutne oczy mówiły wszystko - coś jest nie tak. Po dwudziestu długich minutach wstała i powiedziała: „Musicie natychmiast jechać do szpitala! Niestety, podejrzewam raka wątroby” Nogi się pod nami ugięły. Mieliśmy ochotę krzyczeć z niemocy i zdezorientowania! Bo przecież to nie może dotyczyć naszego syna! On jest jeszcze za mały na takie cierpienie... Zbyt mały na śmierć… - opisują rodzice.

Lucjana przyjęto do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Tam wykonano USG, rezonans, rentgen i wiele innych wyczerpujących badań. Następnie padła diagnoza - neuroblastoma IV stadium z przerzutami do wątroby, trzustki, kości, krwi. Lekarz nie był w stanie zagwarantować, że chłopiec przeżyje. Gdy minął pierwszy szok rodzice zaczęli działać. Skontaktowali się z kliniką w Barcelonie i profesorem Mora, który jest najlepszym specjalistą w dziedzinie neuroblastomy na świecie, i który przywrócił im nadzieję na dalsze życie Lucjanka.

Niestety koszty leczenia w klinice to około 1,5 miliona złotych. Czasu jest coraz mniej, a stawka największa - życie dziecka. - Prosimy więc wszystkich o pomoc, o to, by razem z nami ratować naszego malutkiego synka! On ma dopiero roczek i całe życie przed sobą! Nie zdążyłam go jeszcze nauczyć samodzielnie jeść, jeździć na rowerku i bawić się w chowanego... Nie mogę pozwolić na to, aby mój synek nie doczekał swoich drugich urodzin... Błagam, pomóż! - apelują rodzice.

Lucjanka można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na założoną specjalnie w tym celu zbiórkę - https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka lub biorąc udział w licytacjach na facebookowej grupie “Bum Cyk Cyk Pokonamy Raka w Mig - Dołącz do Armii Lucjana”. Pomóżmy małemu chłopcu w powrocie do normalności!

OLO

content 4dc84dbc e46a 4f24 8696 258f840ca507

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

bus baner

ekogroszek baner

stihl

Nie przegap tych artykułów.