czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Mały Lucjan choruje na neuroblastomę i bardzo potrzebuje naszej pomocy

Lucjan Sołtys ma zaledwie trzynaście miesięcy, a już przeszedł w swoim życiu więcej niż niejeden dorosły. W maju tego roku u chłopca zdiagnozowano neuroblastomę, czyli rzadki, dziecięcy nowotwór powstający w jamie brzusznej. Koszty leczenia są wysokie, a czasu coraz mniej…Fot. https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka Fot. https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka


Lucjan urodził się 13 kwietnia 2021 roku. Ze względu na wcześniejsze straty ciąż rodzice wykonali wcześniej wiele badań oraz wizyt kontrolnych. - Sprawdzaliśmy wszystko! Niestety, jak się później okazało - to nie wystarczyło… - opowiadają rodzice. Lucjan już jako noworodek zarażał uśmiechem. Mało płakał, głośno się śmiał i zaczepiał wszystkich dookoła.

Od drugiego miesiąca życia regularnie uczęszczał na rehabilitację ze względu na słabe mięśnie brzucha, które powodowały jego powiększenie. Wtedy też wykonano Lucjanowi pierwsze USG kontrolne, które wykazało, że wszystko jest w porządku. Po roku fizjoterapeutka zasugerowała, aby ponowić USG, ponieważ brzuszek mimo intensywnych ćwiczeń wciąż się nie zmniejszył.

- I choć podczas badania pani doktor milczała, jej smutne oczy mówiły wszystko - coś jest nie tak. Po dwudziestu długich minutach wstała i powiedziała: „Musicie natychmiast jechać do szpitala! Niestety, podejrzewam raka wątroby” Nogi się pod nami ugięły. Mieliśmy ochotę krzyczeć z niemocy i zdezorientowania! Bo przecież to nie może dotyczyć naszego syna! On jest jeszcze za mały na takie cierpienie... Zbyt mały na śmierć… - opisują rodzice.

Lucjana przyjęto do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Tam wykonano USG, rezonans, rentgen i wiele innych wyczerpujących badań. Następnie padła diagnoza - neuroblastoma IV stadium z przerzutami do wątroby, trzustki, kości, krwi. Lekarz nie był w stanie zagwarantować, że chłopiec przeżyje. Gdy minął pierwszy szok rodzice zaczęli działać. Skontaktowali się z kliniką w Barcelonie i profesorem Mora, który jest najlepszym specjalistą w dziedzinie neuroblastomy na świecie, i który przywrócił im nadzieję na dalsze życie Lucjanka.

Niestety koszty leczenia w klinice to około 1,5 miliona złotych. Czasu jest coraz mniej, a stawka największa - życie dziecka. - Prosimy więc wszystkich o pomoc, o to, by razem z nami ratować naszego malutkiego synka! On ma dopiero roczek i całe życie przed sobą! Nie zdążyłam go jeszcze nauczyć samodzielnie jeść, jeździć na rowerku i bawić się w chowanego... Nie mogę pozwolić na to, aby mój synek nie doczekał swoich drugich urodzin... Błagam, pomóż! - apelują rodzice.

Lucjanka można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na założoną specjalnie w tym celu zbiórkę - https://www.siepomaga.pl/zycie-lucjanka lub biorąc udział w licytacjach na facebookowej grupie “Bum Cyk Cyk Pokonamy Raka w Mig - Dołącz do Armii Lucjana”. Pomóżmy małemu chłopcu w powrocie do normalności!

OLO

content 4dc84dbc e46a 4f24 8696 258f840ca507

Najnowsze komentarze:
 • Jakie to oczywiste powiedział(a) Więcej
  8 grudnia. Inkubator nie działa. W budżecie można znaleźć, że na start dokapitalizowanie... 33 minut temu
 • Dom Kultury w Środzi... powiedział(a) Więcej
  Już wkrótce relacje z odwiedziń w miejscowościach wiejskich, jak również spotkanie dzieci i... 8 godzin temu.
 • Brawo Jasiu! powiedział(a) Więcej
  W jednej z wsi z terenu gminy lokalna firma przeznaczyła na zadrzewienie kilka tysięcy złotych a... 9 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Nie mają!
  Synek policjanta kilka lat temu wyciął orła samochodem, ewidentnie jego wina, sprawę... 9 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Droga że Środy śl do Szczepanów zaj...ba ..na..blotem przed PKP powinna SM walić mandaty wykonawcy...
 • Bo ten powiedział(a) Więcej
  Dokładnie - ciężarówy naniosły błota na całej długości. Podobnie za Szczepanowem w stronę...
 • jjaa powiedział(a) Więcej
  Wy tak serio? No mądrego w zarządzaniu tym miastem nie ma! Co trzeci dzień! Podaj jeszcze...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…