poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Marzec miesiącem kobiet - kilka słów o kobietach średzkiej policji

SkomentujPrzy okazji obchodzonego w marcu Dnia Kobiet, warto przyjrzeć się kobietom, które codziennie pracują lub pełnią służbę w Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego. W Polsce kobiety stanowią około 30% składu osobowego Policji, a ich rola w tej instytucji jest niezwykle ważna. W dzisiejszych czasach kobiety nie tylko fantastycznie radzą sobie w pracy policyjnej, ale również odnoszą sukcesy, rozwijają się zawodowo i angażują w różne projekty społeczne.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W tym artykule skupimy się na trzech kobietach, które pracują lub pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i jednocześnie są aktywne w życiu prywatnym, już poza służbą.

Pierwszą z nich jest st. sierż. Katarzyna Owczarek, która pracuje w Wydziale Kryminalnym w Środzie Śląskiej. Policjantka jest odpowiedzialna za prowadzenie śledztw w sprawach kryminalnych a jej praca polega na gromadzeniu materiałów dowodowych, analizie zebranych informacji oraz współpracy z innymi służbami policyjnymi i prokuraturą. W służbie st. sierż. Katarzyna Owczarek jest osobą sumienną, zaangażowaną w swoją pracę i działania, odpowiedzialną i pomocną. W czasie wolnym funkcjonariuszka ma ciekawe hobby, któremu po służbie cała się poświęca. Zacznijmy jednak od początku. Policjantka jeździ konno od 2009 roku, posiada hodowlę koników polskich, na których grzbiecie pokonuje kilkaset kilometrów rocznie. Stajnia funkcjonariuszki znajduję się na terenie gminy Strzegom. Ponadto jest Przodownikiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK i posiada uprawnienia do wycieczek konnych po Sudetach, które w czasie wolnym od służby realizuje. Prowadzi swoją stronę internetową, gdzie dzieli się swoim codziennym życiem z końmi, uczestnictwem w imprezach i pokazach konnych, promując tym samym naszą rodzimą rasę koni-konik polski. Oprócz tego, drugim równie ciekawym, lecz bardziej spokojnym hobby jest sztuka makramy, którą zajmuję się od 2019 roku, jest to sztuka wiązania sznurków-bez użycia igieł, drutów lub szydełka a tylko za pomocą rąk. Ze sznurków powstają przeróżne ozdoby do wnętrz, które też prezentowane są na stronie internetowej dotyczącej sztuki makramy, prowadzonej przez policjantkę. Zainteresowanie realizowane przez policjantkę działa odprężająco i jest sposobem na wszelkie złe dni oraz stresujące chwile zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym. Nasza funkcjonariuszka nie może narzekać na nudę.

Kolejną bohaterką naszego artykułu jest mł. asp. Anna Stera, która realizuje zadania służbowe w Zespole ds. Wykroczeń zaistniałych na terenie miast i wsi powiatu średzkiego. Anna Stera jest odpowiedzialna za prowadzenie postępowań w sprawach o wykroczenia  ujawnionych w ramach służby patrolowej oraz obchodu dzielnicowych. Policjantka w służbie dała się poznać jako radosna, kreatywna, pomocna, zdyscyplinowana, dążąca do postawionych sobie celów, odporna na stres a przede wszystkim „zawzięta” w pozytywnym tego słowa znaczeniu osoba. Te wszystkie wymienione cechy ukształtowało życie i zamiłowanie do sportu. Te cechy zaważyły na ogromnych sukcesach sportowych, które osiągnęła mł.asp. Anna Stera. "Harda góralka niskopienna kochająca karabiny i pistolety"- tak nazywana była nasza policjantka, która kiedyś biegała z karabinem a teraz chodzi z pistoletem i pełni służbę w KPP Środa Śląska. Jak i gdzie zaczęła się historia mundurowej? W Dusznikach-Zdrój, bo stamtąd pochodzi policjantka jako biathlonistka reprezentowała MKS Duszniki-Zdrój. Zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w 1993 roku w biegu drużynowym w Borowocu, był to pierwszy w historii medal dla Polski w tej konkurencji. Następnie zakwalifikowała się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehamer, które odbyły się w 1994 roku , gdzie była w pierwszej sześćdziesiątce, cztery lata później w Nagano zajęła siedemnaste miejsce w biegu indywidualnym oraz szóste miejsce w sprincie i trzynaste w sztafecie. Na ostatnie swoje igrzyska olimpijskie poleciała do Salt Lake City, gdzie zajęła pięćdziesiątą czwartą pozycje w biegu indywidualnym, czterdziestą trzecią w sprincie oraz czterdziestą trzecią w biegu pościgowym. Po nich zakończyła karierę z szeroką gamą sukcesów: złota, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw europy, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw świata wojskowych, wielokrotna mistrzyni Polski! Ta utalentowana i wyjątkowa kobieta teraz pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej realizując się w swoich zadaniach, dbając o porządek i bezpieczeństwo.

Ostatnią kobietą, którą chcielibyśmy przedstawić jest Pani Marianna Kluczyńska, która jest długoletnim pracownikiem cywilnym Sekretariatu Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. W bieżącym roku będzie obchodzić 29-lecie pracy w tutejszej jednostce Policji a ogólnie stażu pracy ma 45 lat. Panią Mariannę można opisać jako ciepłą pogodną i uśmiechniętą kobietę, zaangażowaną w swoją pracę, sumienną i pomocną koleżankę. Jaka jest i czym się zajmuje nasza Pani Marianna prywatnie? Jest kochającą żoną, mamą trójki już dorosłych dzieci-ma dwie córki i jednego syna a przede wszystkim jest babcią sześciorga wnucząt! Dwoje z nich przyszło na świat w styczniu bieżącego roku. Pani Marianna dzięki swoim pociechom ma ogrom werwy w sobie ,pęka z dumy a nawet można przytoczyć powiedzenie „ze szczęścia lata trzy metry nad ziemią”. Dzięki swoim hobby rozpieszcza rodzinę, przyjaciół i współpracowników, piekąc i przyrządzając pyszne ciasta, torty, desery i inne słodkości, które są niebywałe w smaku. Specjałów spod ręki Pani Marianny można spróbować podczas imprez okolicznościowych organizowanych przez „Stowarzyszenie- nasz wspólny cel”, w którym to też, nasza koleżanka jest członkinią i czynną działaczką. Szczególnie jeśli chodzi o cele charytatywne i pomoc drugiemu człowiekowi. Z pełną uwagą angażuję się w organizację i przygotowania przyjęć charytatywnych, wtedy jej wypieki smakują jeszcze lepiej. Oprócz tego, Pani Marianna podróżuje po całej Polsce w poszukiwaniu nowych smaków i widoków, uwielbia spacery po lesie , ogromną przyjemność sprawia jej zbieranie grzybów a później przyrządzanie z nich wielorakich potraw. Ma również swoją działkę, na której dba o rośliny: krzewy i drzewka owocowe a ze swoich zbiorów robi przetwory dla całej rodziny. Pani Marianna jest kobietą spełnioną i szczęśliwą, której udało się ziścić najważniejsze marzenia.

W naszej jednostce pracuje i pełni służbę wiele kobiet, są to policjantki jak i panie, które zatrudnione są w korpusie służby cywilnej. Służba w policji wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Dzięki pasji, zaangażowaniu i profesjonalizmowi kobiety odnajdują się w codziennej służbie.  Każdego dnia patrolują ulice, podejmują interwencje, ścigają piratów drogowych i groźnych przestępców.  Pracują przy rozpracowywaniu i ustalaniu sprawców przestępstw kryminalnych i gospodarczych. Uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy oraz pracują z młodzieżą.  Policjantki doskonale odnajdują się i realizują w każdej ze służb: kryminalnej, prewencyjnej oraz wspomagającej. To ważne, kiedy ma się poczucie, że można komuś pomóc, kiedy słyszy się od drugiej osoby - słowo dziękuję. Z jednej strony satysfakcja z drugiej ogromne zaangażowanie. Policjantką jest się całą dobę, to zawód, który wymaga wielu wyrzeczeń i dyspozycyjności. Kobiety w naszej formacji to nie tylko funkcjonariuszki. Zatrudnione panie na stanowiskach cywilnych są między innymi w finansach, kadrach, inwestycjach i zaopatrzeniu. Służą radą i pomocą, bez nich oraz ich pracy funkcjonowanie jednostek policji byłoby bardzo utrudnione. Zajmują się głównie logistyką i wspomaganiem pracy wszystkich policjantów. Ich praca, ogromne zaangażowanie, właściwe predyspozycje oraz umiejętności są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania naszej formacji.

W czasie tak szczególnym! Wszystkim Paniom życzymy zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń. Niech nie zabraknie w Waszym życiu okazji do uśmiechu i aby takie dni trwały przez cały rok!

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

policjantki

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

handlo

glory

Nie przegap tych artykułów.