środa 29.06.2022

Imieniny: Piotra Pawła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Mateusz walczy o powrót do normalności i ukochanego pływania. Potrzebuje naszej pomocy
Mateusz Szot, trener pływania i entuzjasta tego sportu, uległ pod koniec maja wypadkowi. W trakcie pracy spadł z dużej wysokości. Jego stan jest stabilny, jednak powrót do normalności i uprawiania ukochanej dyscypliny wiąże się z długą i kosztowną rehabilitacją.


Mateusz ma zaledwie 27 lat. Od 13 roku życia intensywnie trenuje pływanie. Brał udział w wielu zawodach, zarówno basenowych, jak i tych na wodach otwartych czy w jeziorach. Pasją do tego sportu zarażał dzieci oraz młodzież na zajęciach z nauki pływania. Pracował między innymi w Średzkim Parku Wodnym. Od swoich podopiecznych oczekiwał jak najlepszych rezultatów. Był wymagający, a jednocześnie wyrozumiały i pogodny.

Przed pandemią całe dnie spędzał na basenie. Jednak z powodu obostrzeń podjął decyzję o przebranżowieniu. Zdecydował się spróbować zawodu dekarza, wykonywanego przez swojego tatę. Mimo początkowej niepewności z czasem polubił pracę na wysokości i czuł się w niej coraz pewniej.

Niestety 18 maja Mateusz uległ wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją upadku był poważny obrzęk mózgu, krwiak, złamanie pięciu żeber i lewej łopatki oraz uszkodzony kręgosłup. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Przez pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu stan młodego mężczyzny był bardzo poważny.

Kilkanaście dni temu Mateusz zaczął ściskać prawą rękę, poruszać oczami oraz stopą, a także reagować na głos. Każdy wykonany przez Mateusza gest wlewa nadzieję w serca najbliższych, jednak ze względu na odniesione obrażenia konieczna będzie specjalistyczna rehabilitacja w przystosowanym do tego ośrodku. Droga Mateusza do powrotu do normalności i uprawiania ukochanego sportu będzie długa i wymagająca, ale warta każdej ceny.

Młodego mężczyznę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy Fundacji Równik - 63 1090 1896 0000 0001 4826 0898, tytułem “Na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot” oraz z podaniem danych wpłacającego - imienia, nazwiska i adresu. Zbiórka rozpoczęła się zaledwie cztery dni temu, a już udało się zebrać blisko połowę potrzebnej kwoty. Brakuje bardzo niewiele, aby realnie pomóc Mateuszowi w powrocie do zdrowia.

OLO

 

 

 • OGAR powiedział(a) Więcej
  No tak. Wrzucam w skrócie, bo obrońca "Nie pr nie farm" chyba nie czytał akt.

  "W toku śledztwa ustalono, że w latach 2017-2020 w Środzie... 6 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  pazerność na kasę mi się wydaje go zgubiła, lepiej tego nie komentować 6 godzin temu.
 • Robot powiedział(a) Więcej
  Na nockach nie masz co robić? Na 4 brakuje części! 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…