wtorek 29.11.2022

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Mateusz walczy o powrót do normalności i ukochanego pływania. Potrzebuje naszej pomocy

Mateusz Szot, trener pływania i entuzjasta tego sportu, uległ pod koniec maja wypadkowi. W trakcie pracy spadł z dużej wysokości. Jego stan jest stabilny, jednak powrót do normalności i uprawiania ukochanej dyscypliny wiąże się z długą i kosztowną rehabilitacją.
Mateusz ma zaledwie 27 lat. Od 13 roku życia intensywnie trenuje pływanie. Brał udział w wielu zawodach, zarówno basenowych, jak i tych na wodach otwartych czy w jeziorach. Pasją do tego sportu zarażał dzieci oraz młodzież na zajęciach z nauki pływania. Pracował między innymi w Średzkim Parku Wodnym. Od swoich podopiecznych oczekiwał jak najlepszych rezultatów. Był wymagający, a jednocześnie wyrozumiały i pogodny.

Przed pandemią całe dnie spędzał na basenie. Jednak z powodu obostrzeń podjął decyzję o przebranżowieniu. Zdecydował się spróbować zawodu dekarza, wykonywanego przez swojego tatę. Mimo początkowej niepewności z czasem polubił pracę na wysokości i czuł się w niej coraz pewniej.

Niestety 18 maja Mateusz uległ wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją upadku był poważny obrzęk mózgu, krwiak, złamanie pięciu żeber i lewej łopatki oraz uszkodzony kręgosłup. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Przez pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu stan młodego mężczyzny był bardzo poważny.

Kilkanaście dni temu Mateusz zaczął ściskać prawą rękę, poruszać oczami oraz stopą, a także reagować na głos. Każdy wykonany przez Mateusza gest wlewa nadzieję w serca najbliższych, jednak ze względu na odniesione obrażenia konieczna będzie specjalistyczna rehabilitacja w przystosowanym do tego ośrodku. Droga Mateusza do powrotu do normalności i uprawiania ukochanego sportu będzie długa i wymagająca, ale warta każdej ceny.

Młodego mężczyznę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy Fundacji Równik - 63 1090 1896 0000 0001 4826 0898, tytułem “Na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot” oraz z podaniem danych wpłacającego - imienia, nazwiska i adresu. Zbiórka rozpoczęła się zaledwie cztery dni temu, a już udało się zebrać blisko połowę potrzebnej kwoty. Brakuje bardzo niewiele, aby realnie pomóc Mateuszowi w powrocie do zdrowia.

OLO

 

 

Najnowsze komentarze:
 • CykCyk powiedział(a) Więcej
  Dobrze , że nie z pod posterunku. P 4 godziny temu.
 • Rxfhs powiedział(a) Więcej
  Tresowania mieszkańców ciąg dalszy. Wymieńmy burmistrza to problem zniknie. 4 godziny temu.
 • Środy fanka powiedział(a) Więcej
  Moje gratulacje, wytrzymać 30 lat w środowisku jak widać powyżej zawistnych i ciągle... 5 godzin temu.
 • Pola powiedział(a) Więcej
  PiS w Miekini? Z wójtem Marianem? no on to juz z kazdym był. Dopiero co zdjecia z posłem Jarosem... 5 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  A autor czasem nie mieszka obecnie w Berlinie? Nie korzysta z niemieckich wygód i dobrobytu? Nie...
 • Janek na gigancie powiedział(a) Więcej
  A kto wybudował dom ze zdjęć, "wujcio Jasiu" czy "Germanie"? Tak więc legendy ani polskie, ani...
 • Pleban powiedział(a) Więcej
  Czwarta władza na miarę średzkich możliwości...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…