niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Bardzo udany Szosowy Klasyk w Miękini [zdjęcia]

Bardzo udany Szosowy Klasyk w Miękini [zdjęcia]

Pn, 30.08.2021 14:56

Blisko pół tysiąca zawodników wzięło udział w Szosowym Klasyku, który odbył się w niedzielę w Miękini. Była to kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.


Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski ścigali się na dystansie PRO (101 km) i FUN (50 km).

Na krótszym dystansie rozegrano też Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów, a wcześniej z trasą Szosowego Klasyka zmierzyli się żacy i młodzicy, którzy w ramach IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór do pokonania mieli jedną rundę o długości 25 km. Łącznie na szosach Gminy Miękinia ścigało się prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników.

Z dystansem 101 km najszybciej uporał się Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl/MW Inwest), który wygrał swoją kategorię wiekową M30. Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team odnieśli dwa zwycięstwa. M50 wygrał Jarosław Zygmąt, a M65 Lechosław Michalak. W klasyfikacji kobiet na dystansie PRO pierwsza szarfę na mecie przecięła Karolina Przybylak (Road-racing.pl), wygrywając w K20.

Na dystansie FUN najszybszy był Paweł Perkowski (Mitsubishi Materials MTB Team), zwycięzca M30. Jak zwykle nie zawiódł  Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) wygrywając kategorię wiekową M80. Wśród pań na najwyższym podium stanęła Katarzyna Kalita (Brandovo), wygrywając też K30.

Pełne wyniki Szosowego Klasyka Miękinia można znaleźć tutaj. Wyniki IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór i memoriału Kornela Morawieckiego oraz Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów tutaj.

Podobnie jak dzień wcześniej Szosowemu Klasykowi towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Organizatorzy nie zawiedli i uczestnicy sobotnich oraz niedzielnych zawodów opuszczali Miękinię bardzo zadowoleni.

OLO

 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  20 minut temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  godzinę temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. godzinę temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…