środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Mieszkańcy powiatu w programie “Zrób to ze smakiem”

Pt, 25.06.2021 12:09

Bohaterami jednego z wakacyjnych odcinków “Zrób to ze smakiem” będą wyjątkowi mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic.  W piątek 17 czerwca powiat średzki odwiedziła ekipa programu TVP3.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program ma na celu zaprezentowanie mieszkańców Dolnego Śląska, którzy dzięki własnej inwencji i przedsiębiorczości z produkcji żywności uczynili sposób na życie. Prowadząca Agata Ałykow przedstawia również działalność stowarzyszeń i organizacji lokalnych, których celem jest promowanie tradycyjnej żywności.

Z samego rana ekipa nagraniowa odwiedziła państwa Ziębów w Lipnicy. Tam pan Zenon Zięba z synem Bartłomiejem opowiedzieli o pasiece oraz w kilku ujęciach zaprezentowali swoje pszczoły. Dużym zainteresowaniem dziennikarki cieszyły się dwa niedawno wybudowane domki do uloterapii.

Po południu ekipa programu spotkała się ze Zbigniewem Aleksym. W malowniczej scenerii parku miejskiego kustosz średzkiego muzeum przybliżył historię miasta i murów obronnych. Wspomniał również o Napoleonie i jego wizycie w Mieście Skarbów.

Późnym popołudniem na Kajakach na ekipę programu czekała Agnieszka Kogutek - szefowa Koła Gospodyń Średzkich i prezes Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego. Jej zadaniem było zaprezentowanie dowolnego przepisu z użyciem miodu. - Do programu przygotowałam pudding jaglany z truskawkami, różą damasceńską i miodem oraz lemoniadę z kwiatów czarnego bzu z miodem i limonką - opowiada pani Agnieszka i dodaje, że już wkrótce szykują się kolejne nagrania z jej udziałem. - Ekipa była bardzo sympatyczna. Wspomniałam pani Agacie o Wirtualnym Ryneczku, czyli grupie na facebook’u, którą prowadzę. Skupia ona lokalnych rolników, rękodzielników i rzemieślników. Temat tak jej się spodobał, że już niedługo ekipa znów nas odwiedzi - śmieje się pani Kogutek.

Emisja odcinka odbędzie się w lipcu na kanale TVP3 Wrocław. O dokładnym dniu i godzinie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

RFP - Powiat Średzki

 • 3
 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 4 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…