piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Mieszkańcy powiatu w programie “Zrób to ze smakiem”
Bohaterami jednego z wakacyjnych odcinków “Zrób to ze smakiem” będą wyjątkowi mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic.  W piątek 17 czerwca powiat średzki odwiedziła ekipa programu TVP3.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Program ma na celu zaprezentowanie mieszkańców Dolnego Śląska, którzy dzięki własnej inwencji i przedsiębiorczości z produkcji żywności uczynili sposób na życie. Prowadząca Agata Ałykow przedstawia również działalność stowarzyszeń i organizacji lokalnych, których celem jest promowanie tradycyjnej żywności.

Z samego rana ekipa nagraniowa odwiedziła państwa Ziębów w Lipnicy. Tam pan Zenon Zięba z synem Bartłomiejem opowiedzieli o pasiece oraz w kilku ujęciach zaprezentowali swoje pszczoły. Dużym zainteresowaniem dziennikarki cieszyły się dwa niedawno wybudowane domki do uloterapii.

Po południu ekipa programu spotkała się ze Zbigniewem Aleksym. W malowniczej scenerii parku miejskiego kustosz średzkiego muzeum przybliżył historię miasta i murów obronnych. Wspomniał również o Napoleonie i jego wizycie w Mieście Skarbów.

Późnym popołudniem na Kajakach na ekipę programu czekała Agnieszka Kogutek - szefowa Koła Gospodyń Średzkich i prezes Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego. Jej zadaniem było zaprezentowanie dowolnego przepisu z użyciem miodu. - Do programu przygotowałam pudding jaglany z truskawkami, różą damasceńską i miodem oraz lemoniadę z kwiatów czarnego bzu z miodem i limonką - opowiada pani Agnieszka i dodaje, że już wkrótce szykują się kolejne nagrania z jej udziałem. - Ekipa była bardzo sympatyczna. Wspomniałam pani Agacie o Wirtualnym Ryneczku, czyli grupie na facebook’u, którą prowadzę. Skupia ona lokalnych rolników, rękodzielników i rzemieślników. Temat tak jej się spodobał, że już niedługo ekipa znów nas odwiedzi - śmieje się pani Kogutek.

Emisja odcinka odbędzie się w lipcu na kanale TVP3 Wrocław. O dokładnym dniu i godzinie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

RFP - Powiat Średzki

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…