wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Mieszkańcy powiatu w programie “Zrób to ze smakiem”

Pt, 25.06.2021 12:09

Bohaterami jednego z wakacyjnych odcinków “Zrób to ze smakiem” będą wyjątkowi mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic.  W piątek 17 czerwca powiat średzki odwiedziła ekipa programu TVP3.


Program ma na celu zaprezentowanie mieszkańców Dolnego Śląska, którzy dzięki własnej inwencji i przedsiębiorczości z produkcji żywności uczynili sposób na życie. Prowadząca Agata Ałykow przedstawia również działalność stowarzyszeń i organizacji lokalnych, których celem jest promowanie tradycyjnej żywności.

Z samego rana ekipa nagraniowa odwiedziła państwa Ziębów w Lipnicy. Tam pan Zenon Zięba z synem Bartłomiejem opowiedzieli o pasiece oraz w kilku ujęciach zaprezentowali swoje pszczoły. Dużym zainteresowaniem dziennikarki cieszyły się dwa niedawno wybudowane domki do uloterapii.

Po południu ekipa programu spotkała się ze Zbigniewem Aleksym. W malowniczej scenerii parku miejskiego kustosz średzkiego muzeum przybliżył historię miasta i murów obronnych. Wspomniał również o Napoleonie i jego wizycie w Mieście Skarbów.

Późnym popołudniem na Kajakach na ekipę programu czekała Agnieszka Kogutek - szefowa Koła Gospodyń Średzkich i prezes Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego. Jej zadaniem było zaprezentowanie dowolnego przepisu z użyciem miodu. - Do programu przygotowałam pudding jaglany z truskawkami, różą damasceńską i miodem oraz lemoniadę z kwiatów czarnego bzu z miodem i limonką - opowiada pani Agnieszka i dodaje, że już wkrótce szykują się kolejne nagrania z jej udziałem. - Ekipa była bardzo sympatyczna. Wspomniałam pani Agacie o Wirtualnym Ryneczku, czyli grupie na facebook’u, którą prowadzę. Skupia ona lokalnych rolników, rękodzielników i rzemieślników. Temat tak jej się spodobał, że już niedługo ekipa znów nas odwiedzi - śmieje się pani Kogutek.

Emisja odcinka odbędzie się w lipcu na kanale TVP3 Wrocław. O dokładnym dniu i godzinie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

RFP - Powiat Średzki

 • 3
 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…