wtorek 02.06.2020

Imieniny: Erazma Marianny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mikołajkowe spotkania z policjantami

Mikołajkowe spotkania z policjantami

12.12. 2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej postanowili wykorzystać okres wręczania prezentów i spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami w Lutyni, aby wręczyć im upominki i zaprezentować im swój zawód.

Był pokaz wyposażenia funkcjonariuszy do służby, ale też drobne upominki w postaci balonów i elementów odblaskowych oczywiście. Każde bowiem takie spotkanie, oprócz zabawy, niesie ze sobą zasób wiedzy dotyczący bezpieczeństwa dzieci, w szczególności podczas ich drogi do przedszkola i szkoły.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci przypominali o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, aby droga do przedszkola i szkoły była bezpieczna. Zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, których zastosowanie było doskonale znane nawet najmłodszym. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową obiecując, że będzie ją nosić.

Funkcjonariusze mówili też o bezpiecznym podróżowaniu maluchów, które powinny być przewożone w fotelikach samochodowych lub innych urządzeniach bezpieczeństwa, a także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, o którym to zapominają ich rodzice.

Aby spotkania były dla dzieci ciekawe, policjanci opowiadali również o swoim zawodzie, w tym również o wyposażeniu do służby.

Chociaż śniegu za oknem nie widać, policjanci z uwagi na zbliżającą się zimę, nie zapomnieli o kilku uwagach na temat bezpiecznych zabaw podczas tej szczególnej pory roku. Była więc mowa o zagrożeniach związanych z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, czy korzystaniu z jazdy na nartach, czy sankach.

W cyklu spotkań z policjantami wzięło udział ponad 100 dzieci.

(ms) / fot. kpp

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Tu nie Bóg ma pomagać tylko burmistrz. Środa się rozsypuje i tonie w ściekach a on udaje że wszystko...
Ten żłobek piwiniem powstać już dawno. Pod jakim wzgledem rozwija sie sama Miękinia? Jako serce Gmin...
Psalm 23. Bóg pasterzem i gospodarzem. Chociażbym chodził ciemną doliną , zla się nie ulęknę , bo Ty...
Czas nie czeka. A ławek koło mojej fary dalej brak. Po czynach mnie poznacie!

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…