piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Kobiet

Mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Kobiet

Śr, 03.03.2021 17:41
 •  

Bardzo wiele atrakcji przygotowano dla pań z okazji ich święta. Mieszkanki powiatu mają do wyboru m.in. koncerty, konkursy oraz warsztaty.Aż trzy dni będzie trwało święto kobiet zorganizowane przez Dom Kultury w Środzie Śląskiej. Wszystko zacznie się od wystawy plenerowej 5 marca „Byłam, jestem, będę. Kobiety w kulturze”, a zakończy się w poniedziałek warsztatami High Heels z Agnieszką Durman. Więcej informacji tutaj.

6 marca na scenie Centrum Kultury Alternatywnej wystąpi m.in. zespół Minęło Band. Otwarta zostanie również wystawa fotograficzna „Kobiety Ziemi Średzkiej”. Spośród zaprezentowanych zdjęć uczestnicy wybiorą te, które trafią do powiatowego kalendarza na 2022 rok. Oprócz tego CeKa przygotowało osiem różnych warsztatów, w tym kulinarne z Mariuszem Komendą, tańca latino czy ceramiczne.

Na Morsowy Dzień Kobiet 7 marca o godzinie 10.00 zaprasza grupa morsów ze Środy Śląskiej. Liczba miejsc jest nieograniczona, a dla każdej morsującej pani przewidziano drobny upominek.

13 marca Sołectwo Środa Śląska, podobnie jak rok temu, organizuje dla pań rajd. Do wyboru jest trasa 7-kilometrowa spacerowa lub 12-kilometrowa biegowa. O rajdzie pisaliśmy już tutaj.

6 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini mieszkanki będą mogły wziąć udział w koncercie „Lubię wracać tam...”, podczas którego będą wspominać repertuar Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie wystąpią Krzysztof Bogaj, Jarema Pogwizd i Piotr Kosieradzki.

7 marca w Miękini, Wilkszynie i Lutyni odbędą się warsztaty, spotkania i treningi. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest tutaj.

Tego samego dnia Sołectwo Wilkszyn organizuje dla pań marszobieg po Lesie Mokrzańskim. Start o godzinie 14.00 z miejscowego orlika.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach 12 marca o godzinie 18.00 odbędzie się „Babiniec”. Dla pań zagra kapela folkowa "Góralska Hora".

Gmina Udanin przygotowała dla swoich mieszkanek konkurs fotograficzny. W formie zdjęcia należy odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być kobietą? Więcej informacji o konkursie tutaj.

Wiele organizowanych przez gminy i placówki kulturalne wydarzeń wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, dlatego warto skontaktować się z organizatorami. Bez ograniczeń dostępne są w większości imprezy plenerowe. Wszystkie propozycje zapowiadają się bardzo ciekawie i z pewnością każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Jak zapewniają organizatorzy wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

OLO / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • sam sobie radż powiedział(a) Więcej
  Złodzieje czują się bezkarni, gdyż policja działa... 53 minut temu
 • Hieronim powiedział(a) Więcej
  Warto znać  Wyklętych - Niezłomnych z powiatu... 2 godziny temu.
 • Blysk powiedział(a) Więcej
   Podporucznik Zdzislaw Badocha "Żelazny" .  Jeden z... 3 godziny temu.
 • ciekawski powiedział(a) Więcej
  to marek perlak czy Pani Kogutek pisze te posty? 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…