Nowoczesna przestrzeń do kreatywnej pracy oraz specjalistyczny sprzęt – na to będą mogły liczyć firmy z branży technologicznej, które zechcą rozpocząć swoją działalność w inkubatorze triQube, który powstanie we Wrocławiu. Koszt inwestycji to ponad 53 mln zł.
Nowoczesny budynek inkubatora powstanie przy ul. Kasztanowej
TriQube to nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, gdzie zostaną stworzone optymalne warunki do rozwoju młodych przedsiębiorstw funkcjonujących w branży energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Do ich dyspozycji będą tam nie tylko nowoczesne biura, ale również specjalistyczny sprzęt pozwalający na rozwój działalności badawczej i biznesowej. W budynku, poza wielofunkcyjną przestrzenią, znajdą się laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT.
Przestrzeń pobudzająca kreatywność
Jak twierdzą inwestorzy, główną myślą towarzyszącą budowie inkubatora było stworzenie przestrzeni przyjaznej, stymulującej do powstawania innowacji, a zarazem pobudzającej kreatywność.
Preferencyjne warunki dla przedsiębiorców, studentów i absolwentów uczelni
Właściciele firm, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty inkubatora zyskają na preferencyjnych warunkach dostęp do niezbędnej infrastruktury biznesowej, przestrzeni coworkingowej oraz sal konferencyjnych, w tym dużego pomieszczenia, gdzie będzie mogło się spotkać nawet 200 osób. Innowacyjnym rozwiązaniem będą specjalne telepokoje oraz kameralne businessroomy przystosowane do prowadzenia rozmów w formacie b2b.
Budowa inkubatora już się rozpoczęła
Projekt budynku powstał w Q2Studio, a wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i Magnitudo Sp. z o.o.
Wartość inwestycji to ponad 53 mln zł, z czego 40 mln to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Budowa inkubatora już się rozpoczęła. Pierwsze firmy będą mogły rozpocząć tam swoją działalność już za rok.
[quote=maniek]Przecież to marszałek województwa buduje za środki unijne ten duży inkubator za 50 mln wiec co ma masz burmol do tego?
No waśnie. Co nas to interesuje. A no to, że burmistrz próbuje udowodnić, że średzki inkubator jest potrzebny. A to się okaże po jakimś roku od jego uruchomienia.
Zarząd Stowarzyszenia Średzkie Gminne Zrzeszenie LZS i szkółka piłkarska dziękują Gminie Środa Śląska, jako głównemu partnerowi, za wsparcie w 2022 roku.
Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Rakoszycach odbywają się cyklicznie warsztaty ekologiczne, które realizowane są przez firmę Chemeko-System, na zlecenie…