poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli Władysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Na pomoc osobie pod respiratorem, wypadek, orkan narobił szkód... [raport strażaków]
Od 14.02.2022 r. do 20.02.2022 r. w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 56 zdarzeń: 6 pożarów, 49 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarmu fałszywego.

Fot. OSP Miękinia Fot. OSP Miękinia


Działania przy zabezpieczeniu lądowiska dla LPR

14.02.2022 r. około godz. 12:00 zastęp OSP Bukówek został zadysponowany do pomocy na terenie gminy Środa Śląska przy zabezpieczeniu lądowiska śmigłowca LPR, który przyleciał do osoby potrzebującej pomocy medycznej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, w którym miał wylądować oraz wystartować śmigłowiec oraz pomocy w przetransportowaniu osoby poszkodowanej  z miejsca zamieszkania.

Pożar podczas prac na dachu

16.02.2022 r. do Stanowiska Kierowania PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze elewacji na terenie gminy Miękinia. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali ugaszoną część ocieplenia elewacji. Ustalono, że podczas prac dekarskich, przy zgrzewaniu papy, zapaleniu uległo styropianowe ocieplenie jednej ze ścian budynku mieszkalnego. Pracownicy ugasili pożar przed przyjazdem straży pożarnej przy pomocy gaśnic proszkowych oraz wody. Strażacy sprawdzili budynek pod kątem zagrożenia pożarowego kamerą termowizyjną, pirometrem oraz urządzeniem pomiarowym skontrolowali pomieszczenia na obecność tlenku węgla, którego obecności nie stwierdzono. Akcje prowadzili strażacy z OSP Miękinia.

Na pomoc osobie pod respiratorem

17.02.2022 r. podczas silnego wiatru, w jednej z miejscowości w gminie Środa Śląska, doszło do uszkodzenia linii energetycznych, skutkiem czego był kilkugodzinny brak prądu. Strażacy zostali zadysponowani do jednej z osób, która korzystała z respiratora, by podłączyć zewnętrzne źródło zasilania. Na miejscu zdarzenia udział brała jednostka z JRG Środa Śląska.

Pożar sadzy

18.02.2022 r. na terenie gminy Miękina doszło do zapalenia się sady w przewodzie kominowym. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pożar powstał w jego górnej części. Podjęte działania to: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu, podaniu jednego prądu z gaśnicy proszkowej do przewodu kominowego, sprawdzeniu pomieszczeń w budynku pod kątem obecności tlenku węgla, sprawdzenie kamerą termowizyjną temperatury przewodu kominowego. Udział w zdarzeniu brały jednostki  OSP Miękinia, OSP Lutynia, JRG Środa Śląska.

Wypadek drogowy

20.02.2022 r. w godzinach przedpołudniowych, na drodze pomiędzy Błoniem a Miękinią doszło do wypadku samochodu osobowego, który wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Na skutek tego zdarzenia 1 osoba została ranna. Utrudnienia w postaci wprowadzenia ruchu wahadłowego trwały ok. godzinę. Na miejscu, oprócz Straży Pożarnej obecne były jednostki Pogotowia Ratunkowego oraz Policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, zakręcenie butli z gazem, którą samochód był zasilany. Udział w zdarzeniu brały jednostki z OSP Miękinia, JRG Środa Śląska oraz zastęp JRG nr 7 Wrocław, który prowadził działania w ramach swojego obszaru chronionego.

Silny wiatr i jego skutki

Orkan szalejący w dniach 16-20.02.2022 r. narobił szkód w postaci połamanych konarów drzew oraz uszkodzonych linii energetycznych, dachów budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. Strażacy z całego powiatu brali udział w usuwaniu skutków silnego wiatru, w tym udrożnianiu przejezdności dróg i zabezpieczeniu dachów. Wiele gospodarstw pozbawionych było prądu. Na szczęście w naszym powiecie nie odnotowano osób rannych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Środzie Śląskiej

  • ja powiedział(a) Więcej
    Artykuł z *** i chwili przed następnym 100ml! godzinę temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Może już wie? Ale i tak *łupi! godzinę temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Tak *** jak mówisz! A później idą do urn i oddają wszystko za 500+! Byle nie pracować, byle 500+ było! To są zwyczajni młodzi "polacy"!... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…