wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i naruszył nietykalność cielesną policjanta
Podczas patrolu, na jednej z dróg powiatowych średzcy policjanci zauważyli pojazd, a za jego kierownicą mężczyznę, który według ich wiedzy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


- Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do zatrzymania pojazdu. Na widok policjantów kierowca gwałtownie przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Następnie skręcił w drogę leśną, gdzie zdołał wysiąść z auta i oddalił się pieszo - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

Mundurowi zabezpieczyli porzucone przez kierującego auto. - W trakcie czynności na miejsce wrócił kierujący pojazdem. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, iż w jego ocenie policjanci go „prześladują”. 30-latek zapomniał jednak o innym powodzie, a mianowicie o tym, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do września br - podkreśla policjantka.

Podczas dalszych czynności w trakcie interwencji mężczyzna nagle zaatakował jednego z funkcjonariuszy. 30-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z popełnionymi przestępstwami został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje rzeczniczka KPP i przypomina, że przestępstwo niestosowania się do zakazu sądowego oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej przez uprawnionych funkcjonariuszy zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... godzinę temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. godzinę temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…