wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i naruszył nietykalność cielesną policjanta

So, 03.07.2021 09:22
 •  

Podczas patrolu, na jednej z dróg powiatowych średzcy policjanci zauważyli pojazd, a za jego kierownicą mężczyznę, który według ich wiedzy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


- Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do zatrzymania pojazdu. Na widok policjantów kierowca gwałtownie przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Następnie skręcił w drogę leśną, gdzie zdołał wysiąść z auta i oddalił się pieszo - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

Mundurowi zabezpieczyli porzucone przez kierującego auto. - W trakcie czynności na miejsce wrócił kierujący pojazdem. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, iż w jego ocenie policjanci go „prześladują”. 30-latek zapomniał jednak o innym powodzie, a mianowicie o tym, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do września br - podkreśla policjantka.

Podczas dalszych czynności w trakcie interwencji mężczyzna nagle zaatakował jednego z funkcjonariuszy. 30-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z popełnionymi przestępstwami został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje rzeczniczka KPP i przypomina, że przestępstwo niestosowania się do zakazu sądowego oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej przez uprawnionych funkcjonariuszy zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp)

 • 5
 • 0
 • 4
 • 0
 • 0
 • 2


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…