czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był poszukiwany

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był poszukiwany

Wt, 25.05.2021 09:10
 •  

23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego na trzy miesiące trafił do aresztu w związku z licznymi przestępstwami. Mężczyzna wpadł po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Policjanci po krótkim po pościgu zatrzymali kierującego. Teraz odpowie nie tylko z ten czyn, ale również za inne.


Średzcy policjanci na podstawie posiadanych informacji udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego, gdzie miała przebywać osoba poszukiwana. Na jednej z ulic zauważyli znanego im mężczyznę, który poruszał się samochodem. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący nie zareagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-leni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z kolei samochód, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto był poszukiwany przez dwie prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu oraz właśnie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

23-latek poniesie konsekwencje karne w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Wobec zatrzymanego toczyły się również inne postępowania, w związku z którymi śledczy przedstawili mu kolejne zarzuty. Mężczyzna odpowie za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 1000 złotych oraz zniszczenia mienia w łącznej wysokości ponad 5200 złotych. Ponadto 23-latek ma na swoim koncie również pięć przestępstw przeciwko wolności, polegających na kierowaniu wobec pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 11 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 12 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 12 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…