poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był poszukiwany

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był poszukiwany

Wt, 25.05.2021 09:10
 •  

23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego na trzy miesiące trafił do aresztu w związku z licznymi przestępstwami. Mężczyzna wpadł po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Policjanci po krótkim po pościgu zatrzymali kierującego. Teraz odpowie nie tylko z ten czyn, ale również za inne.


Średzcy policjanci na podstawie posiadanych informacji udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego, gdzie miała przebywać osoba poszukiwana. Na jednej z ulic zauważyli znanego im mężczyznę, który poruszał się samochodem. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący nie zareagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-leni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z kolei samochód, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto był poszukiwany przez dwie prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu oraz właśnie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

23-latek poniesie konsekwencje karne w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Wobec zatrzymanego toczyły się również inne postępowania, w związku z którymi śledczy przedstawili mu kolejne zarzuty. Mężczyzna odpowie za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 1000 złotych oraz zniszczenia mienia w łącznej wysokości ponad 5200 złotych. Ponadto 23-latek ma na swoim koncie również pięć przestępstw przeciwko wolności, polegających na kierowaniu wobec pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Tylko sprawdzcie ile nietrzeźwych spowodowało wypadki a ile trzeźwych statystyki mówią... 3 minut temu
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Ja proponuję portret Pana dyr Świerczynskiego lub Cetery. 3 minut temu
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Julian Żygadło (bezpartyjny) wygrał niedzielne, przedterminowe wybory na burmistrza Kątów... 5 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Ruskie wybory,  był z nadania to niech będzie dalej......
  Bo przecież spadochroniarz... 7 minut temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…