piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był poszukiwany
23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego na trzy miesiące trafił do aresztu w związku z licznymi przestępstwami. Mężczyzna wpadł po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Policjanci po krótkim po pościgu zatrzymali kierującego. Teraz odpowie nie tylko z ten czyn, ale również za inne.


Średzcy policjanci na podstawie posiadanych informacji udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego, gdzie miała przebywać osoba poszukiwana. Na jednej z ulic zauważyli znanego im mężczyznę, który poruszał się samochodem. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący nie zareagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-leni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z kolei samochód, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto był poszukiwany przez dwie prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu oraz właśnie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

23-latek poniesie konsekwencje karne w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Wobec zatrzymanego toczyły się również inne postępowania, w związku z którymi śledczy przedstawili mu kolejne zarzuty. Mężczyzna odpowie za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 1000 złotych oraz zniszczenia mienia w łącznej wysokości ponad 5200 złotych. Ponadto 23-latek ma na swoim koncie również pięć przestępstw przeciwko wolności, polegających na kierowaniu wobec pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 20 minut temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 35 minut temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 46 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…