piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //“Niedziela z kryminałem” w CeKA już w ten weekend!
Po prawie trzech miesiącach oczekiwania i przekładnia wydarzenia, w niedzielę 13 czerwca w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbędzie się “Niedziela z kryminałem”.


Przypomnijmy, że “Niedziela z kryminałem” będzie cyklem spotkań z autorami polskich powieści kryminalnych, przedstawicielami dolnośląskiej policji, a także wykładowcami szkół wyższych. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, formuła wydarzenia będzie odbiegała od typowego wieczoru autorskiego.

Premierowe spotkanie odbędzie się w tę niedzielę o godzinie 17.00 na sali widowiskowej CeKa i będzie składać się z trzech części. W pierwszej poznamy bliżej Mieczysława Gorzkę, autora cyklu „Cienie Przeszłości" i byłego mieszkańca Szczepanowa. Następnie były policjant komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu, Norbert Czajkowski opowie o pracy w wydziale kryminalnym, trudnych sprawach i zaskakujących rozwiązaniach. W trzeciej części poznamy lokalnego artystę - Krzysztofa Suszyckiego, tworzącego intrygujące i tajemnicze dzieła.

- W trakcie pierwszego spotkania skonfrontujemy fikcję z praktyką, czyli pisarza tworzącego wymyśloną fabułę, z osobą, która brała udział w wyjaśnianiu zbrodni. Co ciekawe, nasz policjant zna twórczość pana Gorzki, więc będzie mógł się do niej odnieść - mówią pracownicy CeKA. Oprócz rozmów z autorami książek organizatorzy planują również przerywniki muzyczne, quizy z udziałem publiczności i wiele innych niespodzianek.

Ze względu na obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą odbierać wejściówki (jedna osoba maksymalnie dwie) w biurze Centrum. Więcej informacji pod nr tel. 733 220 083.

Powiat Średzki - RFP

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 23 minut temu
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 38 minut temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 49 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…