sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Nietrzeźwa 21-latka jazdę samochodem zakończyła w rowie

Nietrzeźwa 21-latka jazdę samochodem zakończyła w rowie

Pn, 30.12.2019 20:19

Na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie średzcy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Ich "wyczyny”  i ilość spożytego alkoholu, mogą napawać niepokojem.Niechlubne pierwsze miejsce należy do 42-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który wyraźnie nietrzeźwy próbował odjechać z parkingu samochodem. Na szczęście w porę zareagowali świadkowie całej sytuacji, którzy uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy kontynuowanie jazdy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania był zatrważający. Urządzenie pokazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze średzkiej drogówki i trafił do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast zabezpieczono na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Do policyjnego aresztu trafiła też 21-letnia kobieta, która mając blisko promil alkoholu w organizmie spowodowała kolizję drogową. Swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

Dzień później funkcjonariusze zatrzymali w Środzie Śląskiej 31-latka, który wieczorem urządził sobie przejażdżkę ulicami miasta, wcześniej spożywając alkohol. Mężczyzna spowodował kolizję z innym pojazdem, uszkodził latarnię oraz znak drogowy. Na koniec wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało miał dwa promile alkoholu w organizmie.

- Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa. Odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto za spowodowanie kolizji funkcjonariusze nałożyli grzywny w postaci mandatów karnych - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i przypomina, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja.pl, zdj. ilustracyjne
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  jak do lekarza trzeba było to chętnych zero żeby zawieźć bo lekarzy nie ma a po zastrzyk pierwsi!!! STOP... 2 godziny temu.
 • Jolanta powiedział(a) Więcej
  Dokładnie. Może ktoś to wyjaśni? Moja mama przez dwa dni dzwoniła bez skutku. Nie każdy senior jest w... 4 godziny temu.
 • Fack powiedział(a) Więcej
  Kolego nie oglądaj już tv to szkodzi zdrowiu... 5 godzin temu.
 • Heniek powiedział(a) Więcej
  Do Eelmedu nie idzie się dodzwonić. Cały dzień nikt  nie odbierał  telefonu,bo był odłożony. 7 godzin temu.
 • Janina powiedział(a) Więcej
  Będzie więcej Ukraińców?
  8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM