Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nietrzeźwa 21-latka jazdę samochodem zakończyła w rowie

Nietrzeźwa 21-latka jazdę samochodem zakończyła w rowie

30.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie średzcy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Ich "wyczyny”  i ilość spożytego alkoholu, mogą napawać niepokojem.

Niechlubne pierwsze miejsce należy do 42-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który wyraźnie nietrzeźwy próbował odjechać z parkingu samochodem. Na szczęście w porę zareagowali świadkowie całej sytuacji, którzy uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy kontynuowanie jazdy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania był zatrważający. Urządzenie pokazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze średzkiej drogówki i trafił do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast zabezpieczono na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Do policyjnego aresztu trafiła też 21-letnia kobieta, która mając blisko promil alkoholu w organizmie spowodowała kolizję drogową. Swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

Dzień później funkcjonariusze zatrzymali w Środzie Śląskiej 31-latka, który wieczorem urządził sobie przejażdżkę ulicami miasta, wcześniej spożywając alkohol. Mężczyzna spowodował kolizję z innym pojazdem, uszkodził latarnię oraz znak drogowy. Na koniec wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało miał dwa promile alkoholu w organizmie.

- Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa. Odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto za spowodowanie kolizji funkcjonariusze nałożyli grzywny w postaci mandatów karnych - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i przypomina, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja.pl, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Po co karać takjch debili? Przecież i tak bedą jeżdzić bo mózgów niestety na targu nie sprzedaja...Podpalić od razu takiego grata pijaka i na pieszo będzie zapierniczal...Wtedy sie nauczy...

This comment was minimized by the moderator on the site

W końcu święta, to co się dziwić.
Tradycja w narodzie nie ginie.

This comment was minimized by the moderator on the site

zakończyła to zakończyła, na chu* drążyć temat

This comment was minimized by the moderator on the site

no tak jak zawsze wypij jednego nic nie będzie a później 4 promile - skąd to znamy

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację