sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Nietrzeźwy spowodował kolizję. Miał w sobie ponad 2 promile alkoholu!

Skomentuj66-letni nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję drogową. Został wyeliminowany z ruchu i w swoje urodziny trafił w ręce średzkich policjantów.


Fot. ilustracyjne / źródło: policja Fot. ilustracyjne / źródło: policja


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na terenie jednej z gmin powiatu średzkiego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 66-latek w swoje urodziny prowadził samochód marki Volkswagen mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Jakby tego było mało mężczyzna spowodował kolizję drogową! W stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę, jechał środkiem jezdni, po czym zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki BMW. Na szczęście zdarzenie skończyło się wyłącznie na uszkodzeniu pojazdów. Skrajnie nieodpowiedzialny solenizant trafił w ręce średzkich funkcjonariuszy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi  muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy, a także ci przemieszczający się po zażyciu środków odurzających, stanowią nadal ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też każda osoba, siadając za kierownicę swojego pojazdu po alkoholu, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu, a także mieć pełną świadomość, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach zdarzeń!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.