poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Nowe przejścia dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym

Śr, 15.09.2021 12:29
 •  

Dzisiaj w gabinecie starosty podpisano umowy na budowę przejść dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym. Wykonawcą została firma Instalator ze Środy Śląskiej.


W Środzie Śląskiej przy ulicy Wiejskiej zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych z masy mineralno-asfaltowej. Zgodnie z projektem pojawi się oznakowanie poziome i pionowe oraz zabezpieczenie z barierek. Firma zajmie się również oświetleniem przejścia i montażem radarowego wyświetlacza prędkości. Przy przejściu zostanie dobudowany chodnik o długości 78 mb. Całkowita wartość zadania wyniesie 295 199,99 zł, z czego 156 073,60 zł to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

- Wystąpiliśmy do burmistrza Środy Śląskiej z propozycją partnerstwa w realizacji tego zadania. Takie inwestycje są ważne dla mieszkańców. Wciąż oczekujemy jednak na oficjalną odpowiedź z urzędu, licząc oczywiście na współpracę  - mówi przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski, odpowiedzialny za powiatowe drogi.

W Ujeździe Górnym nowe przejście pojawi się w sąsiedztwie marketu Dino. Projekt zakłada wymalowanie przejścia dla pieszych o szerokości 4 metrów, oznakowanie i oświetlenie go oraz montaż barierek ochronnych i radarowego wyświetlacza prędkości. Zaplanowano również budowę 100 mb chodnika. Zadanie zostało wycenione na kwotę 221 399,99 zł, z czego 98 066,40 zł wyniesie dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę pokryją po połowie Powiat Średzki i Gmina Udanin.

- Dziękujemy wójtowi Gminy Udanin Wojciechowi Płaziukowi za kolejną wspólna inwestycję. Efektów naszej współpracy jest wiele i  przynoszą one korzyść mieszkańcom, zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym - dodaje Pierzchalski.

Powiat Średzki - RFP

 • 7
 • 0
 • 4
 • 1
 • 1
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 14 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  14 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…