sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Nowe przejścia dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym

Śr, 15.09.2021 12:29
 •  

Dzisiaj w gabinecie starosty podpisano umowy na budowę przejść dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym. Wykonawcą została firma Instalator ze Środy Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Środzie Śląskiej przy ulicy Wiejskiej zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych z masy mineralno-asfaltowej. Zgodnie z projektem pojawi się oznakowanie poziome i pionowe oraz zabezpieczenie z barierek. Firma zajmie się również oświetleniem przejścia i montażem radarowego wyświetlacza prędkości. Przy przejściu zostanie dobudowany chodnik o długości 78 mb. Całkowita wartość zadania wyniesie 295 199,99 zł, z czego 156 073,60 zł to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

- Wystąpiliśmy do burmistrza Środy Śląskiej z propozycją partnerstwa w realizacji tego zadania. Takie inwestycje są ważne dla mieszkańców. Wciąż oczekujemy jednak na oficjalną odpowiedź z urzędu, licząc oczywiście na współpracę  - mówi przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski, odpowiedzialny za powiatowe drogi.

W Ujeździe Górnym nowe przejście pojawi się w sąsiedztwie marketu Dino. Projekt zakłada wymalowanie przejścia dla pieszych o szerokości 4 metrów, oznakowanie i oświetlenie go oraz montaż barierek ochronnych i radarowego wyświetlacza prędkości. Zaplanowano również budowę 100 mb chodnika. Zadanie zostało wycenione na kwotę 221 399,99 zł, z czego 98 066,40 zł wyniesie dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę pokryją po połowie Powiat Średzki i Gmina Udanin.

- Dziękujemy wójtowi Gminy Udanin Wojciechowi Płaziukowi za kolejną wspólna inwestycję. Efektów naszej współpracy jest wiele i  przynoszą one korzyść mieszkańcom, zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym - dodaje Pierzchalski.

Powiat Średzki - RFP

 • 7
 • 0
 • 4
 • 1
 • 1
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... godzinę temu.
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... 2 godziny temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  i pomyslec ,ze to niedawno byl przewodniczacy rady powiatu-ale cyrk,ja prdl . 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …