środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Nowy projekt dla fanów średzkiego futbolu

Nowy projekt dla fanów średzkiego futbolu

N, 20.06.2021 14:58

„Football po średzku” to nowy program naszej redakcji, który powstał z myślą o kibicach, zawodnikach i trenerach naszych powiatowych drużyn. Pilotażowy odcinek miał swoją premierę w czwartek na naszym facebooku.


Pomysłodawcą programu i jednym z jego gospodarzy jest Adam Zenka. Aktualnie kierownik drużyny MLKS Polonia Środa Śląska, wcześniej trener Zielonych Rakoszyce oraz Tęczy Kwietno, a cały czas wielki fan piłki nożnej, bez względu na poziom i rangę rozgrywek. Drugim prowadzącym został Paweł Żurek, również od wielu lat związany ze średzkim sportem, natomiast oprawą wizualną i montażem materiału zajął się współpracownik naszej redakcji Michał Witkowski.  

Pierwszy odcinek „Footballu po średzku” został wyemitowany w czwartek na facebooku Rolanda. W odcinku, zgodnie z założeniami programu, znalazły się informacje o wszystkich ligach funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Począwszy od IV ligowego Mechanika Brzezina, a kończąc na jedynej na Dolnym Śląsku C-klasie. Aktualnie w powiecie funkcjonuje 37 męskich drużyn piłkarskich grających w pięciu klasach rozgrywkowych oraz żeńska drużyna Skarby Polonia. 

Prowadzący omówili ostatnie kolejki i sytuację średzkich drużyn w swoich grupach. Uzupełnieniem wiadomości były krótkie rozmowy z trenerami, galerie zdjęć oraz filmiki z meczów. Refleksjami po meczach podzielili się m.in. Mateusz Jakubowski z Odry Słup, Jakub Wróbel prowadzący drużynę Łowęcic czy też Krystian Januszewski z A-klasowej Pogoni Miękinia. O drodze do awansu do A-klasy i planach na wzmocnienie opowiedzieli  przedstawiciele KS Piotrowice: trener Paweł Madaliński, kapitan Paweł Kłodnicki i prezes Mariusz Żałobniak

Pierwszy odcinek miał charakter pilotażowy, co oznacza, że formuła programu nie jest jeszcze zamknięta i jako zespół redakcyjny będziemy pracować nad tym, aby była ona optymalna. Kolejny odcinek ukaże się już w następnym tygodniu. Również w wakacje nie zamierzamy pauzować. Zajmiemy się wtedy m.in. omówieniem awansów oraz przybliżaniem sylwetek wyróżniających się zawodników. 

Do dzisiaj nowy program zebrał na facebooku 106 lajków, 3,9 tys. wyświetleń i został udostępniony 17 razy.  - Wszystkie pozostawione reakcje będziemy analizować. Będziemy wdzięczni za każdy komentarz z merytorycznymi uwagami i sugestiami. Liczymy również na pozytywny odbiór ze strony drużyn, bo ten program jest o nich i powinien powstawać w dobrej atmosferze - podkreśla Adam Zenka.  

OLO/redakcja

 • 22
 • 6
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! godzinę temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. godzinę temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 3 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM