sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nowy projekt dla fanów średzkiego futbolu
„Football po średzku” to nowy program naszej redakcji, który powstał z myślą o kibicach, zawodnikach i trenerach naszych powiatowych drużyn. Pilotażowy odcinek miał swoją premierę w czwartek na naszym facebooku.


Pomysłodawcą programu i jednym z jego gospodarzy jest Adam Zenka. Aktualnie kierownik drużyny MLKS Polonia Środa Śląska, wcześniej trener Zielonych Rakoszyce oraz Tęczy Kwietno, a cały czas wielki fan piłki nożnej, bez względu na poziom i rangę rozgrywek. Drugim prowadzącym został Paweł Żurek, również od wielu lat związany ze średzkim sportem, natomiast oprawą wizualną i montażem materiału zajął się współpracownik naszej redakcji Michał Witkowski.  

Pierwszy odcinek „Footballu po średzku” został wyemitowany w czwartek na facebooku Rolanda. W odcinku, zgodnie z założeniami programu, znalazły się informacje o wszystkich ligach funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Począwszy od IV ligowego Mechanika Brzezina, a kończąc na jedynej na Dolnym Śląsku C-klasie. Aktualnie w powiecie funkcjonuje 37 męskich drużyn piłkarskich grających w pięciu klasach rozgrywkowych oraz żeńska drużyna Skarby Polonia. 

Prowadzący omówili ostatnie kolejki i sytuację średzkich drużyn w swoich grupach. Uzupełnieniem wiadomości były krótkie rozmowy z trenerami, galerie zdjęć oraz filmiki z meczów. Refleksjami po meczach podzielili się m.in. Mateusz Jakubowski z Odry Słup, Jakub Wróbel prowadzący drużynę Łowęcic czy też Krystian Januszewski z A-klasowej Pogoni Miękinia. O drodze do awansu do A-klasy i planach na wzmocnienie opowiedzieli  przedstawiciele KS Piotrowice: trener Paweł Madaliński, kapitan Paweł Kłodnicki i prezes Mariusz Żałobniak

Pierwszy odcinek miał charakter pilotażowy, co oznacza, że formuła programu nie jest jeszcze zamknięta i jako zespół redakcyjny będziemy pracować nad tym, aby była ona optymalna. Kolejny odcinek ukaże się już w następnym tygodniu. Również w wakacje nie zamierzamy pauzować. Zajmiemy się wtedy m.in. omówieniem awansów oraz przybliżaniem sylwetek wyróżniających się zawodników. 

Do dzisiaj nowy program zebrał na facebooku 106 lajków, 3,9 tys. wyświetleń i został udostępniony 17 razy.  - Wszystkie pozostawione reakcje będziemy analizować. Będziemy wdzięczni za każdy komentarz z merytorycznymi uwagami i sugestiami. Liczymy również na pozytywny odbiór ze strony drużyn, bo ten program jest o nich i powinien powstawać w dobrej atmosferze - podkreśla Adam Zenka.  

OLO/redakcja

Media

<-- || -->

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" godzinę temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…