Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

O tradycjach i symbolach Bożego Narodzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

O tradycjach i symbolach Bożego Narodzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

29.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Święta Bożego Narodzenia obfitują w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. O wielu zapomniano, ale niektóre przetrwały do dzisiejszego dnia i są pielęgnowane w polskich domach, wzbogacają nasze świąteczne przeżycia.

Uczniowie poszczególnych klas SOSzW w Środzie Śląskiej, wspólnie ze swoimi wychowawcami, opowiadali o symbolice wieńca adwentowego, szopce bożonarodzeniowej, strojeniu choinek dawniej i dziś, znaczeniu sianka pod obrusem, dodatkowym nakryciu na stole, opłatku, czytaniu fragmentu Pisma Świętego i pierwszej gwiazdce.

Przedstawiciele Szkoły Branżowej przypomnieli o najważniejszych wigilijnych potrawach. Największe poruszenie jednak wśród obecnych na sali, sprawili uczniowie przebrani za kolędników. A o magii świąt przypominały nam wspólnie śpiewane kolędy w nastrojowej scenerii.

Po części artystycznej p. dyrektor Lidia Walerych wraz z proboszczem parafii św. Andrzeja Wiesławem Pindelem i innymi zaproszonymi gośćmi, przekazała świąteczne życzenia oraz zaprosiła na wspólną wigilię.

Organizatorzy

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację