środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Odpowie za znęcanie się nad matką

Śr, 01.09.2021 12:07
 •  

31-letni mieszkaniec powiatu średzkiego odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką. Policjanci zatrzymali mężczyznę tuż po awanturze, którą po raz kolejny wywołał w domu. Sprawca odpowie również za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy oraz za naruszenie ich nietykalności.


Średzcy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości na terenie powiatu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury domowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 31-letni mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wywołał awanturę, podczas której był agresywny i wulgarny w stosunku do domowników. Szarpał swoją matkę oraz jej groził.

Swoją agresję sprawca skierował również w stronę interweniujących policjantów, których wielokrotnie znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną, a także groził pozbawieniem życia, chcąc w ten sposób zmusić ich do zaniechania podejmowanych czynności.

Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo domowników zatrzymali awanturnika. Sporządzili też na miejscu kolejny formularz „Niebieskie Karty”. Choć sprawca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, nie było wątpliwości, że znajduje się pod jego znacznym wpływem, o czym świadczyła silna woń alkoholu oraz irracjonalne zachowanie mężczyzny.

Pokrzywdzona zdecydowała się powiadomić Policję o znęcaniu się nad nią przez syna. 31-latek kolejny raz odpowie za swoje czyny. Bowiem odbywał już wcześniej karę za to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką.

Odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz za kierowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia.

Wobec 31-latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

Przestępstwo znęcania się zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 5
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 40 minut temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 3 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 3 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM