poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 
Ogólnopolski sukces akcji naszych strażaków!

Ogólnopolski sukces akcji naszych strażaków!

26.03. 2018

Akcja społeczna "Korytarz życia - włącz myślenie" strażaków z OSP Ujazd Górny i Czerna osiągnęła kolejny sukces. Wszystkie służby ratownicze i instytucje związane z ruchem drogowym połączyły siły i wspólnie nakręcili spot informacyjny.

 

Projekt został rozpoczęty dokładnie rok temu przez dwie jednostki OSP z miejscowości Ujazd Górny oraz Czerna. Na początku drogi w ich ciężką pracę zaangażował się Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a już dziś do strażaków dołączył Wojewoda Dolnośląski, Komenda Wojewódzka Policji, Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polski Związek Motorowy.

W ubiegłą środę (21.03.br.) w jednej z siedzib GDDKiA we Wrocławiu miał premierę film kręcony pod okiem profesjonalnego studia filmowego z Wrocławia Citymind. Ten materiał powinien zobaczyć każdy kierowca, a także użytkownik drogi.

- Spot informacyjny, który jest efektem naszej ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni rok, ma wzbudzać wśród kierowców emocję, które wpłyną na ich wyobraźnię bo każdy z nas może się znaleźć w ciężkiej sytuacji i każdy z nas chciałby aby ta pomoc przyjechała jak najszybciej, a nie traciła cennych sekund w korku – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

Akcja, która na początku miała zasięg lokalny, dziś stała się ogólnopolska. Strażacy mówią, że obecnie posiadają 30 kamer w różnych jednostkach w całej Polsce, które nagrywają swoje przejazdy do zdarzeń, a następnie służą jako materiały szkoleniowe dla kierowców umieszczane w popularnych serwisach internetowych.

- Tworzenie korytarza życia na polskich drogach ma bardzo proste zasady. Musimy pamiętać aby zawsze zostawić sobie 2/3 m przed następnym pojazdem abyśmy mieli miejsce do manewru i zawsze lewy pas jedzie w lewo, prawy w prawo aby dojechać do swojej zewnętrznej krawędzi pasa, a korytarz życia tworzy się na środku - mówi Naczelnik OSP Ujazd Górny Rafał Guzy.

Mamy nadzieję, że już niedługo każdy kierowca zobaczy ten spot i ułatwi służbą ratunkowym w dojechaniu na miejsce zdarzenia tworząc korytarz życia.

- Musimy sobie uświadomić to, że jak stoimy w korku i jadzie straż, pogotowie czy policja, a my im ustąpimy miejsca i utworzymy korytarz życia po części stajemy się również ratownikami, bo właśnie dzięki nam ta pomoc nadejdzie szybciej – dodaje Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

(ws) fot. GDDKiA we Wrocławiu

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację