sobota 20.07.2024

Imieniny: Czesława Fryderyka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Oszuści nadal działają. Średzcy Policjanci apelują o ostrożność!

SkomentujPośpiech, roztargnienie powodują, że niektórzy zbyt mało uwagi przywiązują do weryfikowania otrzymanych informacji. Coraz częściej „cyberoszuści” na swoje ofiary wybierają osoby młode, korzystające z komunikatorów internetowych, bądź posiadających rachunki bankowe i obsługujących je poprzez aplikacje mobilne, czy dostęp internetowy. Średzcy policjanci apelują o OSTROŻNOŚĆ, PRZEZORNOŚĆ i większą uwagę w autoryzowaniu transakcji internetowych.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze! Przestępcy włamują się na konta profili społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę. Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa!

Oszustwo na tzw. „BLIK-a” polega na tym, że przestępca włamuje się na konto portalu społecznościowego danej osoby, wysyła do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą, np., „że właśnie stoi przy kasie i zapomniał portfela”. Następnie proszą swoją ofiarę o podanie kodu BLIK i okradają jej konto. W ostatnim czasie kolejna osoba powiadomiła funkcjonariuszy o takim właśnie zdarzeniu.

Apelujemy, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.

W takiej sytuacji nie działajmy w emocjach i nie ulegajmy presji rzekomych bliskich. Oszuści będą wymyślali najróżniejsze historie, np. zgubiony portfel, skradziona torebka, czy potrzeba wykupienia drogich leków, wszystko  po to, aby jak najszybciej okraść nas z pieniędzy. W taki właśnie sposób mieszkanka powiatu średzkiego straciła swoje oszczędności z konta.

Niestety, pomimo apeli, nie jest to pierwsza taka sprawa prowadzona przez średzkich funkcjonariuszy. Dlatego też, jeszcze raz apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nikomu nie udostępniajmy danych do kont bankowych. Jeśli mamy wątpliwości co do rzekomego znajomego, czy rozmówcy najlepiej jest po prostu do niego osobiście zadzwonić lub się spotkać. Nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie telefonu, czy komunikatora.

Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Podczas kontaktów internetowych, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Skontaktujmy się z bliskimi/znajomymi i zweryfikujmy informację, czy faktycznie wysłał/a ona prośbę o pożyczkę. 

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.